bugün

ilginç istatistik.
Neden acaba?

http://www.radikal.com.tr...evlet_yardim_aldi-1198623

Edit: bazı arkadaşların şehircilik yaptığını görüyorum da konya'da soğuktan donan bebeğe hepimiz üzülmüştük değil mi? Yoksa unuttunuz mu? Bu ülkede samsun'un yarısından daha muhtaç insanlar var tabi ki Samsun içindeki gerçekten muhtaç insanlar müstesna. Onlara diyecek lafı olanın ben amk.
helal olsundur.

diyarbakır'ın yüzde 70'i, hakkari'nin yüzde 90'ı, şırnak'ın yüzde 80'i alacağına, samsun'un yüzde yüzü alsın.
kismen doğru olandir. fakat şu gözardi edilmemelidir. samsun'da sanayileşme sifirdir. bildiğin memur kentidir. sanayilesme olmadigindan insanlar gün geçtikce maddi imkansizliklarla mücadele eder hale gelmistir hatta getirilmiştir.şehrin en büyük kanayan yarasi farkli illerden gelenlerin kurduklari kumpas ve lobilerdir. devlet yardimi mutlaka yapilmalidir lakin gereken yardim sadece varos kesimeyapilmaktadir. bu haberde olduğu samsun üzerinden yine bir komplo ve karalama kampanyasi yürütülmektedir. lanet olsun bu şehri yönetenlerin egolarina.
Şaşırtmayan durumdur. Oyunun rengini yapılan yardıma göre seçenlerin bunu yapması şaşırtıcı değildir. Ne bekliyorsunuz ki?
ya bu konuyu konuşmayalım... ne siz sorun ne ben söyleyeylim amk!
tanım: bir semt'i bir şehire mal etmektir (!)

(bkz: ilyasköy)
(bkz: samsung un yarısının devlet yardımı alması)

yaran yanlış okumalara bir örnek olmuştur.