1. 1.
  krizi yapan subaylar mı, yoksa resmi bir balo'ya türbanıyla katılanlar mı acaba? şeklinde sorulması gereken başlık.
  9 -3 ... trablus
 2. 2.
  (#373688)
  (bkz: turban ile baş örtüsü arasında ki farklar)
  2 ... markasiz
 3. 3.
  askerler türbanlılardan neden hoşlanmıyor bir düşünmek lazım.
  -cumhuriyet kurulur kurulmaz menemen olayı ile gencecik bir asteğmenin başı kopartıldığı için mi?
  -aynı dönemler şeyh sait isyanı ile uğraşıldığı için (ki bu kürt ayaklanması değil, şeriat ayaklanmasıdır) musul kaybedildi diye mi?
  -ordu laikliğin savunucusu olduğu için mi?

  bunlar yetersiz olur. Bu karşıtlık Osmanlı dönemine kadar gider. "Din elden gidiyor" sloganı ile padişahlar bile devrilmiştir. Dini ayaklanma çıkmayan eyalet yoktur. edirne gibi batı şehirlerinde, veya arap yarımadasında bile kanlı "din elden gidiyor" isyanları çıkmıştır. Avrupa'dan gecikmiş yenilik aktıkça, kanlı isyanlar çıkmıştır. Komik bir örnek olarak; bildiğimiz Fes türkiye'ye gelince "gavur padişah", "din elden gidiyor" denmiştir, isyan çıkmıştır. Aynı fes kaldırılırken de "din elden gidiyor" sloganlarıyla kalabalıklar çıldırmıştır.

  Cumhuriyet'in ilanı ile beraber her türlü ilmde ve görüşte hızlı bir laikleşme yaşandığı için koltuklarından olan din adamları, hocalar, şeyhler, askeri iyice düşman bellemiştir çünkü hem cumhuriyet'i kuran kadro askerdir, hem de somut bilimlerin, yani laikliğin yeni savunucuları olmuşlardır.

  Ayrıca ateist, mason vb gibi hakaretlerle (ki bunlar kendilerince hakarettir) bok atılan askerimizin %99,9 u aynı türkiye ortalaması gibi müslümandır. Subay okullarına da ateistler veya masonlar alınmaz. Sorun şu ki müslümanlıktan insanın anladığı farklı olabilir. Türban ve başörtüsü farklı şeylerdir. Türban din devletinin simgesi, başörtüsü ise geleneksel ve büyüklerimizden gördüğümüz, zararsız kullanım şeklidir.

  Orduevlerine ve askeri gazinolara başörtülüler alınmakatdır. (Subay torunu ve nişanını orduevinde yapmış biri olarak söylüyorum) Türbanlıların alınmaması ise çok doğaldır.
  Yobazların, yobaz junior'ların ve Minik yobazcıkların vatanı milleti koruyan askerimize laf atmadan önce, iyice okuyup öğrenmeleri, gezip görmeleri gerekir.
  3 -3 ... goksunv
 4. 4.
  ataturk'un, bagimsiz bir ulke'nin temellerini attigi samsun'dan baska bir ulke cesidinin temellerini atmaya calisanlarin olmasi ne kadar ironik bir durumsa genc subaylarin bu durumdan rahatsiz olmasi da o kadar dogaldir. fakat onumuzdeki sene cumhurbaskanliginin 29 ekim balosunda cankaya'da da benzer goruntulere rastlayacagimiz bir gercektir.
  2 -2 ... sivrisinek
 5. 5.
  bakıyorumda ozgurluklerin savunucusu olması gereken bizler hala yasaklardan yanayız. boyle yaparak ancak kendi halkımızı sınıflandırmaya tabi tutar, kamplara bolersınız. yani boyle yaparak bu ulkeye deil ulkeyi bolmek isteyenlere hizmet edersiniz. ne yani oraya iki tane şehit annesinin türbanlı gelmesi irtica tehditi mi yarattı. yazık size yazık oldu olacak turbanlı ailelerin cocuklarınıda askere almayın kardeşim.

  bizim şu muhabbetlerimiz amerikanın ve avrupanın 100 yıl önceden gördüğü bir siyasettir ve anadoluyu böyle bir siyasetle sindireceğini adı gibi biliyorlar. bizim ne kadar eğitilirsek eğitilelim beyinlerimizin radikal düşünceli ve romatizme dayalı bir millet olduğumuzu cok iyi biliyorlar. sorun atatürk falan değildir sorun köşeleri tutan piyonların amerika satrancı oynamasıdır,bizde bu muhabbetlerle beynimizi eritiyoruz sadece...

  burada en büyük suçu Devletimizin Güç Kullanabilen Birimlerine kesiyorum Çünkü Ne ileriyi görebiliyorlar ne halkıyla bütünleşik yaşayabiliyorlar. Kendilerini ayrı bir sınıf görüyorlar. Kusura bakmasınlar ONEMLi OLAN TEHTiDi BERTARAF ETMEKTiR, HERKESE CEZA VE SIKINTI CEKTIRMEK DEĞIL, TABI BU URAŞ GEREKTIRDIGI ICIN KIMSE OTARAFLI DEGIL.

  BiR GENERAL BiR VALiYE BÖYLE ŞEYLER YAZAMAZ. elinde silah var diye devletin valisine nasıl kafa tutarsın. GENERALiN BiR SIKINTISI VARSA ANCAK EMiR KOMUTA ZiNCiRi GEREĞi ÜSTLERiNE ŞiKAYETTE BULUNUR. USUL YANLIŞ VE TEHLiKELi. BUNUNLA BERABER VAKiT GAZETESiNiN DE BU OLAYI PROVAKE EDEREK YANGINA BENZiN DÖKMESiNi DE AYNI DERECEDE TEHLiKELi BULUYORUM. TIPKI MERVE KAVAKÇININ DONKiŞOTLUK YAPMASI GiBi. BUNA HAKKINIZ YOK...
  1 -2 ... giray
 6. 6.
  (bkz: genç yobazlar rahatsız)
  1 -1 ... gothic evil
 7. 7.
  (bkz: demokrasiyi içine sindirememiş bünyeler)
  (bkz: demokrasiyi orduya emanet etmek)
  (bkz: 12 eylülleri alkışlayan zihniyet)
  1 -1 ... giray
 8. 8.
  (bkz: yeşilim yeşilim yeşilim aman) *
  -1 ... insomniac
 9. 9.
  (bkz: yine yeşillendi fındık dalları) *
  -1 ... gothic evil
 10. 10.
  (bkz: zaten hep yeşildi sözlüğümün yazarları) * * *
  ... insomniac