1. 1.
  iki partinin de samsun il başkanları görevden alınmış. ayrıca mhp samsun milletvekili erhan usta cumhur ittifakına aykırı davranmaktan dolayı disiplin kuruluna sevk edilmiş.

  sayın erhan usta'yı iyi partinin verdiği emeklilikte yaşa takılanlar önergesini ilk turda desteklemesi sebebiyle hatırlarsınız. yani umarım hatırlarsınız. kendisi o dönem grup başkan vekili idi. önergeye destek verdiği için 10 dakika içinde bahçeli tarafından görevden alınmış ve iyi parti önergesi ikinci turda mhp kanadı tarafından çekimser kalınarak reddi sağlanmıştı.

  olayın asıl başlangıç noktası ise erhan usta'nın cumhur ittifakı mhp'nin samsun'da çıkarları ile örtüşmediği gerekçesiyle attığı tweetler. bunun üzerine akp samsun il başkanı "buna ancak gülerim" şeklinde tepki verince de erhan usta ""Kimse MHP’yi aşağılayacak, MHP ile dalga geçecek kudrette değildir! Milliyetçi-Ülkücü Hareketi, kimseye ezdirecek değiliz!"" diye tepki vermiş Twitter üzerinden.

  yani adam ülkücü hareketi ezdirmediği, dalga geçtirmediği için disipline sevk ediliyor. işte milliyetçi hareket bu zihniyet tarafından işgal altında.

  özetle tez patlasınlar. her ilde her ilçede birbirlerine düşsünler inşallah.

  kaynak;

  https://www.yenicaggazete...yeni-aciklama-219288h.htm
  4 ... serdarsl06