1. 1.
  sampuan reklamı tabir ettiğimiz, nese nin kepek sorunu nu konu alan reklam tarzında, mezkur sampuanların kalite ispatı için kullananlara yaptığı eziyet.

  zira kızımız* bir hafta süreyle x sampuanını kullanır. önceden insanı tiksindiren, birbirine dolasmıs, kirli, pasaklı saclar gider; yerine temiz, düzgün, ısıl ısıl, bakınca bir daha baktıran saclar gelir. tabi ilk seferinde kızımızın suratında beliren o mutsuzluk ve omuzların gögüsle aynı hizaya getirilmesi durumu da ortadan kalkar ve ağız kulaklara omuzlarda ağıza varır.

  fakat belki bu değisim ilerde ürünü ısrarla isteyecek reklam seyircilerini memnun etmez diye kızımızın sacı yolunmaya baslar. sac cekilip gelmeyince sacın arasına bir sicim sokularak kıvrılır ve sacın cisme dolanması suretiyle sacın gücü ispatlanır. kızımız kopardığı sac tellerini tek tek ikiye bölmeye calısır ama o da olmaz. son olarak arkadan omuzlarına döktüğü saclarını bir iki kez kuvvetlice cekistirerek "alın anasini satim artık" mesajlı mutlu bir gülümsemeyle reklam btirilir.

  eziyet biter, satıslar artar, herkes mutlu olur.
  1 ... sosyoklon
 2. 2.
  (bkz: reklamlardaki cinsel sömürü)
  ... birdy