bugün

bu menem kelimenin başıma ördüğü çoraplar, kırdığı yumurtalar kırkı geçti. samimi falan değilim, oldu mu? bol keseden harcayın harcayın sonra ne oldu sana? insanım be insan.
biriyle senli benli, içli dışlı olma durumu.

zor çok zordur. Bizimki samimiyet değil.
samimiyeti hak eden kişiyi bulunca duyguların en güzeli haline gelen duygu.
Eğer ortamda yalnızca sizde olduğunu düşünüyorsanız kibir sizi ele geçirmiştir.
Ben samimiyimdir ya öylesine yazanlar ne?
günden güne azalan duygu durumu. şimdi ki yaşam tarzı daha modern olsa da eski samimiyet kalmadı hiç.
Genelde laubalilikle karıştırılan, ama gerçekte içten gelen düzeyli yakınlık hissi.
insanlar arasında içtenlikten gelen samimiyet, dostluklar vs 2010'lu yıllarda çok azaldı ne yazık ki. her şey var ama ruh yok, duygu yok.
Karşılıklı şüpheden arınınca ortaya çıkan duygu.
Hayattaki en önemli müessese.
En nadir bulunanından.
insan ilişkilerinde olmazsa olmaz bir şey benim için, yapmacıklığa asla gelemeyen bir insanım.
bir büyüğün sözünü dinler gibi, kalbi dinlemek, kalbe karşı gelmemektir, samimiyet.
samimiyet nedir bilirdim
uygulayamadım
yine kim sizce
aile sorunsalı
hayatımın en güzel en özel anları kül gibi
siz siz olun çocuklarınızı korkuyla ya da tehditle asla ama asla yetiştirmeyin!
ve kaç yaşında olursanız olun korkmayın ailenizden çekinmeyin çok mu zor durumda kaldınız evden kaçın polise derdinizi anlatın illaki bir şeyler yoluna girecektir..
Bir kişinin yanında kalpten davranabilme yeteneğidir. Herkeste bulunmaz.
Içtenlik, candanlık gibi eş anlamları olan çok zarif bir kelimedir bence. Samimi olmak çok güzel bir şeydir. Samimi olmayan kişi de yapmacık olabiliyor. ikiyüzlülüğün, riyakarlığın zıttıdır.
Kürtlerde ve karadenizlilerde olmayandır.
Çok ince bir çizgisi var. Fazlası saygısızlık eksikliği güvensizliğe neden oluyor.
içtenlik, samimi, candan olma durumu.
güncel Önemli Başlıklar