1. 1.
    gayet normal bir durumdur. kapı dışarı etmek niye? hani bütün müslümanlar kardeşti?
    edit: başlık başa kalmış.
    62 -27 ... alcapon
  2. 2.
    herkesin inancı kendine durumudur. alevi diye selamı sabahı mı kesmek gerekir? zira genelleme yapılırsa çok iyi insanlardır. ayrım yapmamak gerekir.

edit: ne yani aleviyse ne olacak?
    52 -9 ... ezgi58
  3. 3.
    (bkz: adam olsun yeter)
    19 -4 ... erturk
  4. 4.
    o samimi arkadaştan çocuk yapmayı düşünmüyorsan, sorun yaratacak bi durum olmamakla birlikte; evlenme halinde bile sorun yaratmaması gereken durumdur. fakat tabi ailelerin daha sofu olduğu da bir gerçektir.
    17 -8 ... metalcimercimek
  5. 5.
    beni ilgilendirmeyecek durumdur zira kişinin ibadeti bana değil allahadır. arkadaşımın dini ya da mezhebi eksi bir şey kazandırmazken artısı olabilir. misal yeni kültürlere tanıklık etmek.
    8 ... diferansiyel denklemler
  6. 6.
    "insanın yıkılmasına sebebiyet verir. bu durumda hemen kişi kucağa yatırılarak kafatası ölçülmelidir, ya türk de değilse?" şeklinde taşak geçilebilecek, sike dahi sürülmeyecek hede.
    27 -10 ... rabbime sordum olur oyle dedi
  7. 7.
    sadece kendisini ilgilendiren durumdur. din, allah ile kul arasındadır. hatta en yakın arkadaş ateist olsa dahi beni ilgilendirmez. sonuçta dinde baskı yoktur. yeterki arkadaş, (ateist veya alevi) dini konularda fikrimi değiştirmeye çalışmasın.
    9 ... tearsofcold
  8. 8.
    durumdan gocunulur ve görüşme kesilirse, bu durumun alevi arkadaşın pek de s*kinde olcağını sanmıyorum. şahsen ben aleviyim hiç böyle denyosuna denk gelmedim ama hani umrumda da olmaz...nasıl kendime samimi yapmışım bunu diye düşünürüm o kadar...yani hayır insan ses çıkarmıyor, intikam almıyor...cahillik diyor...onuruyla yaşıyor seviyeye düşmeyelim onlar da bir gün insan sevgisini anlayacak diyor. (bkz: sabır sabır ya sabır)
    28 -2 ... cemcemali
  9. 9.
    ulan iyi de arkadaştı halbuki. ama buraya kadarmış demek ki. sözleriyle arkadaşlığa son vermeyi gerektirecek üzücü durumdur. aksi takdirde bir gün bu işi sen yapmasan o sana yaptıracaktır. tecrübeyle sabittir.
    5 -26 ... sonceyrek
  10. 10.
    hayatın içinde olabilecek şeyler. doğaldır. kimseyi yargılamamak gerekir. ha eğer ki, istemiyorsan sende bir dahakine nüfus cüzdanına bakarak arkadaş edinirsin. ya da daha önce hazırladığın bir on soruluk anketi doldurmasını ister, daha sonra seninle irtibata geçeceğim dersin.
    18 ... larsmon