1. 1.
  büyük buluşma, sırlı birşey (adını unuttum) gibi, hemen her akşam yayınlanan prodüksiyonlar. şaşırtıcı olan birçok kanalın reytinge oynayan dizilerinden daha kaliteli prodüksiyonlar olmalarıdır. tanınmayan oyuncularla, iyi mekanlarda, doğru dürüst senaryolarla çekildikleri belli. didaktik içerikleri açısından reality showların kalitesizliği bunlarda yok. nasıl yetiştiriyorlar her gece, her gece hayret.
  -1 ... caty blake
 2. 2.
  insanı dünyadan soğutan prodüksiyonlardır...

  - hacı makrodan kalmışsın
  + bu dünyadaki sınavlar umrumda değil hacı önemli olan öbür tarafta ki sınav
  - way aq yaz okuluna kalıcan mı?
  + yok hacı hacca gitmeyi planlıyorum
  - toğrağım dalga mı geçiyon benimle?
  + hepimiz bir gün toprak olacağız
  2 -3 ... tttddd
 3. 3.
  reyting rekoları sıralamasında top ten de yer almayan prodüksiyonlardır
  ... enterezan
 4. 4.
  Gayet kaliteli olan produksiyonlar.Birçok açıdan yozlaşmış olan Türk televizyonlarında hemen kendini farkettirebilen ve hitap ettiği kesimce kalitesi bilinen programlardır.Eğitici özelliği ile toplumsal etik anlayışını geliştirir.
  Bu programlarda rating kaygısı olmadığından saçma sapan şeyler görmezsiniz.Rahatlıkla izlersiniz.
  3 -4 ... italiano
 5. 5.
  dini ağırlıklı yayın yapan bir özel tv dir.yaklaşık her akşam büyük buluşma sır kapısı gibi yine dini ağırlıklı kısa dizilerden oluşan programlar insanı biraz daha özüne dönük düşünmeye iter.özellikle manevi olayların yaşanması dönemlerinde aileler de bu kanalı izleme eğilimi tavana vurur.
  ... aktiflora
 6. 6.
  insanları dumur etmek amaçlı yapılmış yapımlardır.insan her seferinde şaşırır ve her seferinde şaşırdığına şaşırır.sır kesiti, gerçek kapısı(!) gibi saçmalikta diğerlerinden daha ön plana çıkmış programlardan hiç değilse bir tanesi izlenmelidir.
  -1 ... sne
 7. 7.
  (bkz: yusuf yusuf)
  -1 ... korncu21
 8. 7.
  belli bir süre sonra her televizyon programı gibi insanı aptala çeviren programlar...
  ... probus
 9. 8.
  hep cehenneme gidenleri gösteriyorlar (imrendirmek için herhalde), halbuki cenneti gösterselerde, vayyy süper bir yer deyip ona imrensek dediğim prodüksiyonlardır.
  ... trablus
 10. 9.
  dizilerinde hep yaspasta yiyen agzi yuzu pasta olmus devamli annesinin elinden tutan sisko cocuklari kendi kucuklugume benzetigim prodiksuyonlardir.yok ama ben o cocuklar kadar kotu degildim.birde 7 yasinda hayati cozmus kucuk cocuklar olur bu kanalin dizilerinde herkese tavsiye verirler.
  ... scurtel