1. 1.
  Biraz önce facebook'ta gezinirken bir video'ya denk geldim. Hayatımda bu tip bir saçmalıkla karşılaşmamıştım. Samanyolu TV'nin ne kadar dindar ve din içerikli programlar yaptığını hepimiz biliyoruz. kimine göre iyidir, kimine göre kötüdür orasını bilemem. Fakat ne olursa olsun din hiç bir zaman tv programlarında oyuncak olacak bir malzeme değildir.

  Ülkemizde o kadar cahil insan çok ki bu tip hurafelere inanabilecek insanları tanıyorum. Öncelikle size videoyu göstereyim, bir izleyin ve geri kalan yorumu ona göre yapayım;

  https://video.uludagsozluk.com/v/samanyolu-tv-deki-çay-demleme-rezaleti-41615/  Bu nedir? Arkadaşım alt tarafı çay demliyorsun. Nedir o "bu ateşin alevi gönlümüzü yaksın" falan. Tamamiyle saçmalık ve en küçük bir şeyde bile reyting almak ve ya konuşulmak için işin içine din alet ediliyor. Besmele çekmek ve ya içinden allah'ın ismini sayıklamak asla kötü değildir. Bunu yadırgayan bir kişilikte değilim fakat yaptığımız şey alt tarafı çay. Adamların bir kurban kesmediği kaldı.

  Çay yaparken bile bu kadar dua, besmele falan çekiyorsak, herhalde atıyorum zahmetli yemek yaparken ve ya bir ev dikerken neler yapar bunlar hiç bilmiyorum. Bir kaç bir şey geliyor aklıma aslında. "O temeli 38 kere besmele çekerek atıyoruz, betonun karşısında gözlerimizi kapatıyoruz ve huzura eriyoruz. 35 kat mı diktik, bir katta sevgili için dik. O oturur belki."

  Dipnot: "sallama poşet çaya 21 besmele yeterlidir arkadaşlar"

  Yazıklar olsun, bu ülke bitmiş ağlayanı yok.
  47 -22 ... kurupilav
 2. 2.
  Mehmet Şevket Eygi ye yağ çekelim derken işin ucunu kaçırmış olabilirler.
  2 ... gorunenkoyunistenmeyenkilavuzu
 3. 3.
  farkında olmadan ya da bilerek alay etmektir.
  3 ... i n f o r m a t i o n
 4. 4.
  (bkz: Her bid at sapıklıktır her sapıklık ATEŞTiR)
  3 ... brigadier sabari
 5. 5.
  https://video.uludagsozluk.com/v/şakirt-cafe-29243/  edit: yorumlara bakınca yobaz insanın nasıl yobaz sıfatını hak ettiğini görüyoruz. bir müslüman olarak söylemeliyim ki mesela imam-ı azam ya da abdulkadir geylani hazretlerinin yaptıklarını okuyunca, dinleyince adamların harbiden bu dünya ile bağlantılarının kalmadığını allah aşkıyla yandıklarını anlarım. onların yaptıkları da tasavvuf yorumu değil mi ? evet öyle. bu adamın yaptığını görünce ikiyüzlülüğün daniskasını görüyorum. bunu savunanları da görünce harbiden gülüyorum. yobazlıklarına acıyorum. ulan bir de dinimi nasıl rezil ettiklerini görünce de sinirleniyorum böyle gerizekalılara.
  2 ... duk erangir
 6. 6.
  laikliği hala anlayamayan insanların izlemesi gereken bir vidyo. Din maneviyattır, kişi ile allah arasındadır. Adamlar resmen dalga geçmişler, ayıptır be.
  4 -1 ... suskun alfa
 7. 7.
  rezalet değildir, çay demlerken bile allah aşkını hatırlayan insanların işidir.
  5 -10 ... bir nefes hayat
 8. 8.
  yellow label, amin.
  11 -1 ... pardus tulliana
 9. 9.
  videoyu izlemeden bile yorum yapılabilecek bir durumdur, bazı insanlar çoğumuza komik gelse bile yaptıkları her işte allah'ı bir şekilde anarlar, tamam aynı dünyada yaşıyoruz ama onlar farklı boyuttalar.

  adam arabaya binerken, kontağı çevirirken, fren yaparken bile yaparken besmele çeker, her yıkadığı bulaşıkta her kaşık, çatalda bile ayrı ayrı besmele çeken teyzeler vardır.

  hayattan bu şekilde zevk alıyorlarsa bu kimseyi ilgilendirmez, kimilerimiz barlarda sabahlar, manasını bile bilmediğimiz yabancı parçalara eşlik eder hayattan bu şekilde zevk duyarız, en güzeli bu iki durumu da kabullenebilmek ve iki tarafa da hoşgörülü olmaktır.
  8 -2 ... guneyk
 10. 10.
  en yakın zamanda cin tonik nasıl yapılır doğru taktikleri bekliyoruz efendim.
  4 -2 ... topraksizkoylu