bugün

neden salı olduğu merak edilendir. erkek berberleri pazar günü hafta sonu kapalıyken, bayan kuaförleri hafta içi bir gün olan salı günü seçilmiş. pazar olsa anlarım ama hafta içi olunca biraz garip oluyor.

tanım= salı günleri kuaförlerin kapalı olması durumudur.
günümüz türkiyesi'Nin en büyük sorunlarından biridir.

(bkz: derdini sikeyim butonu)
Hafta içi çalışan hatun kişiler hafta sonu işlerini halletsin diye kuaförler hafta içi bir günü tatil bellemişler herhal. Buradakiler pazartesi tatil. Sizin oralarda salı günü demekkisi..
iyi tamam anladık. Pazar günü bayan kuaförünün açık olması gerekiyor da, kapalı olan gün neden salı. Çarşamba olsun perşembe olsun. Salı olmasi neden.
sebebi merak edilen durum. neden hafta içi başka bir gün değil salı? ayrıca ilginç olan bir şey de erkek kuaförlerinin pazar günü kapalı olması.
1800 lü yıllarda ingiltere'de bir kuaför salı günü bir müşterisinin saçlarını keserken iş yoğunluğundan çıldırmış ve kadının kafasını koparmış.

o tarihten beri kadın kuaförleri salı günleri kapalıdır arkadaslar.
hafta sonu daha çok iş yaptıkları için birleşip böyle bir karar almışlar. kuaför işlerini salı gününe denk getirme başarısına sahip olduğumdan sebebini sormuştum ordan biliyorum. *
Bazen unuttuğum ve kuaförün kapısına varana kadar aklıma gelmeyen durum ... hadi Ya! :s
pazar günü yoğun olduklarından hafta içi bir gün seçilmiş. neden salı sorusu ise kuaförlerin bağlı oldukları (berberler odası gibi) bir odanın kararı olabilir. yani bu durumu bir standartta bağlamışlardır. diye düşünüyorum. iyi de bana ne ben erkeğim bana ne oluyorsa artık.
keşke erkek kuaförleri de pazar günleri değil de hafta içi bir gün kapalı olsa da, bizde pazar günleri acil işimiz olduğunda avmlerdeki açık kuaförlere 100 tl bayılmasak.
bilinen en büyük yalanlardandır; En azından kadın kuaförleri için. %70'i kapalı görünür fakat içerdedirler ve cama iki tıklarsanız hemen açılır.
Kendinizi yasa dışı bir iş yapıyormuşçasına hissedebilir, heyecanlanırsınız. * kalbi olanlar denemesin...