1. 1.
  benim.

  tanim : motorlu tasitlarin seyr-ü sefer ettigi yollarda, arkasindaki aracin kendisini gecmek icin sol seride manevra yapip "sollama" tabir edilen eylemi hayata gecirirken, genelde sag ayaginin altinda bulunan yüzeyi genis pedala basip kendi aracinin hizini artiran söför. halk arasinda serefsiz de denilir.
  2 -4 ... aftermath
 2. 2.
  herhangi bir kaza anında 0 suçlu sayılacak şofördür.şerefsiz demek az gelir kullandığu arabanın krank mili biryerine monteliyken yürümeye zorlanması caizdir.
  1 ... blindguardian
 3. 3.
  (bkz: allah belanı versin)*
  -1 ... morfin
 4. 4.
  resmen ben yediremiyorum gururuma kardeşim.
  1 -1 ... mey
 5. 5.
  kazaya sebebiyet veren şöfördür.
  ... beyazyelkenli
 6. 6.
  sollamaya çalı$an $oför tarafından bolca küfür yiyen $ofördür. bu andan sonra olay arabaların motor güçlerine bağlıdır; ya sollanır ya da sollayamadan kalır diğer $oför...
  ... hadiii
 7. 7.
  (bkz: bunu yapan insan olamaz) değil belki ama
  (bkz: bunu yapan şöför olmamalı)
  1 ... komplikasyon
 8. 8.
  pek tecrübeli olmayıp ta bir kereliğine gaza gelip sollamayı deneyen şöförün yüksek ihtimalle kaza yapmasına sebebiyet verecek olan hayvan şöfördür.gerçekten de o durumda gaza daha fazla yüklenmekle frenleyip çıktığın yere girmek arasındaki tercih anlık ve karşıdan araba da son sürat gelmeye devam etmekte,zor bir durum..ama bu puştluğu yapan hayvan şöför de bilmelidir ki;yukarda bahsedilen tercihi yapma konusunda kararsız kalan arkadaş her an arada kalıp kendilerini de kazaya müdahil edebilir..**
  ... intensivecare
 9. 9.
  değişik kategorileri olan durumdur.sollamadan sollamaya gaza basmadan haketmeye göre değişen çeşitli varyasyonları mevcuttur ama her seferinde gaza basan şerefsiz değildir nadirende olsa gaza basması haklıdır .zira tek şerit gidiş geliş yolda ,ilerde dönüş olduğu durumda gidilirken önde takip mesafesi kadar bırakılıp temkinli gidildiği anda arkadan hayli yüksek hızla seyirtip gelen saygısız bir trafik canavarı mevcut ise ve o takip mesafesine göz dikmiş ise gaza basmak caizdir orda yapılan şerefsizlik değildir zira yol olsa ve güvenli sürüşte herkes basıp geçmeyi bilir radar olmadığı süreceancak ve ancak boş yolda araba kullanmayı bilmeyen acemilerin dönüşe 1 km varken sol şeridi meşgul edip birde tam sollanırken yada sağlanırken hava atmaya kalkıp da gaza basması durumu işte bu şerefsizliğin önde bayrak açmış gidenidir diye açıklama getirilen tabirdir.
  ... enterezan
 10. 10.
  bana yapıldığında çekinmeden üzerine kırdığım , 4 teker arasında ancak kendini güvende sanabilen meczuplar topluluğu.
  ... cakal2023