1. 1.
  tomris giritlioğlu'nun çok önemli oyuncu kadrosuna sahip filmi.

  (bkz: zuhal olcay)
  (bkz: kamuran usluer)
  (bkz: zafer algöz)
  (bkz: uğur polat)
  3 ... vernon sullivan
 2. 2.
  (bkz: yılmaz morgül ün taneleri)
  1 -2 ... martyns
 3. 3.
  yılmaz karakoyunlu nun eseridir.
  1 ... miksaj
 4. 4.
  kadrosunda hülya avşar ve yavuz bingölünde bulunduğu , 1999 yapımı filmdir.
  2 ... istanbul icin efkar vakti
 5. 5.
  yılmaz karakoyunlu nun eseridir. bir dönemin türkiye sinin anlatıldığı kitabın, hülya avşar ve zafer algöz gibi sanatçıların rol aldığı bir sinema filmi de çekilmiştir.
  2 ... maxime chattam1905
 6. 6.
  yılmaz karakoyunlu'nun doğan kitapcılıktan cıkan ve ikinci dünya savaşının buhranlı gunlerını yaşayan istanbul ve yerlerini anadoludan gelenlere bırakan istanbul zenginlerini ve tane tane dagılan aileleri anlatan eserin adı.
  2 ... pascal 1903
 7. 7.
  Yayınlandığı dönemde - türk sinemasından cacık olmaz - diyen izleyicileri umutlandırmıştır. finaldeki sahne * izleyiciyi kendinden geçirir. ayrıca oyuncularının performansları unutulmazdır, hepsi ayrı ayrı alnından öpülmelidir. iyi ki böyle bir film çekilmiştir.
  ... sseyyah
 8. 8.
  Yönetmenliğini; Tomris Giritlioğlu'nun yaptığı, Senaryo Yazarılığını; Tamer Baran ve Etyen Mahçupyan'ın, Yapımcılığını; Cafer Özgül'ün, Müziklerini; Tamer Çıray'ın yaptığı, '99 yapımı sinema filmi.

  oyuncu kadrosunda; zuhal olcay'dan hülya avşar'a, derya alabora'dan uğur polat'a, güven kıraç'tan zafer alagöz'e son derece başarılı ve deneyimli isimleri barındıran, aslen bir Yılmaz Karakoyunlu eseri olan kitaptan uyarlanan film.
  2 ... leggare
 9. 9.
  yavuz bingöl`ün sarı gelin türküsünü ermenice söyleyen birinden duyup, türkçe söyleyerek adamı ayağına kadar getirdiği film müziği.
  ... sex files
 10. 10.
  yılmaz karakoyunlu'nun tadından yenmeyen kitabı... imparatorluktan cumhuriyete geçmiş bir halkın yaşadığı buhran, köy ve kent hayatı arasındaki ikilemde kalmış insanlar... yanlış bir eş ve politikalar yüzünden iflasın eşiğine dayanmış bir beyaz-türk... tüm bunların ortasında bir kadın: nefise...

  filminden ziyade, herkese okumasını önerebileceğim bir kitap...
  1 ... ayyash07