bugün

Ülkelere Göre Kamu Covid-19 Mali Yardımlarının Milli Gelire Oranı

Türkiye, milli gelirinin %2,5 ve daha aşağısında kendi vatandaşına yardım ederek vatandaşına en az yardım yapan ülkeler kategorisinde. mutlu musun imamoğlu?

Kaynak: IMF, Fiscal Monitor Database

görsel

edit: Şu kırmızılara bak alayı eziklikte çığır açmış siktiri boktan ülkeler. attığın adımdan vergi alınıyor ama hakettiğin bu oluyor. yazık bize turko.
Çok uzağa gitmeye gerek yoktur. Muz cumhuriyetidir.

(bkz: biz bize yeteriz türkiyem kampanyası)
Salgın döneminde devletine en çok yardım yapan vatandaşlara da baksınlar kardeşim. Birinci olmayı sizden öğrenecek değiliz.
Hepimizin iban’ını isteyip tek tek hesaplara on bin te le ateşleyen devlettir. Nankörler sizi!
devletinin yanında olan vatandaşlara devletlerinin yanında olmaması şoku.
(bkz: akp nin pandemi sürecinde halkı görmezden gelmesi)
(bkz: brezilya)
mozambik diyeceğim bir gülme geliyor..

net olarak türkiye' dir.

750 tl kira.

100$ hamıdolsun.
dünya bizi kıskanıyor dedirtir.
üzülerek söylemek gerekirse içinde bulunduğumuz listedir.
madem ekonomimiz bu kadar mükemmel neden vatandaşa yardım etmiyorsun reyiz?

haritadaki diğer kırmızı ülkelere bakınca insan derin bir üzüntü ve düşünceye dalıyor.

görsel
en az yardım eden ama en çok başa kakan olarak değerlendirilirse uzak ara birinci çıkacağımız listelemedir. lan adam bakırköy istanbul caddesinde 50 bin lira kira veriyor aylık. geçen sene marttan beri iş yapamamış sürekli kapanıyor işletmesi. son 3-4 ayldır 1000 ( bin ) lira kira yardımı yapılıyor ve her gün ekranlarda çıkıp "esnafımızı mağdur etmiyoruz" açıklamalarını dinliyor..
“Onlar daha iyi yardım ediyor belki ama Bizim de Allahımız var.”

“Venezuella başkanı”
birçok afrika ülkesi ve maalesef Türkiye'nin içinde bulunduğu liste.

insan sormadan edemiyor madem mükemmel bir ekonomimiz var akp neden halka yardım etmiyor?
Ehonominin çoooh eyi olduğu ülkeler, en az yardımı yaparlar, şunu bi öğrenemediniz yaaa!

Yardım etmek bir yana, halktan yardım isteyen şahane bir sistemimiz var.
Olsa Tükkan senin bilader!
(bkz: hollanda). Hiç birşey göründüğü gibi değil malesef.
güncel Önemli Başlıklar