bugün

Acısız hali harika olan ve şehriye salatasının içindeki megastar olan malzemedir.
Acısız hali harika olan ve şehriye salatasının içindeki megastar olan malzemedir.
Hafif acı olunca harika olandır. Evet.
Özellikle kornişon ise gerçek anlamda muazzamdır.
Katır kutur-kütür kütür sesler çıkartılarak yenen, anneannelerin yaptığının marketlerde satılanlara oranla daha güzel olduğunu düşündüğüm bir turşu.
bir lahana turşusu değil.
Olsa da yesek. Ekmeğin arasına koyup ana yemek niyetine gömerim ben bunu.
Turşuların kralıdır kendisi. Canım kornişon.
görsel
Salatalık turşusu 'kornişon' salatalarımın vazgeçilmezidir. Diğer turşulardan farklı lezzetiyle tost, salata ve mezelere çok güzel yakışıyor.
hic guzel kitir gibi durmuyor.
ortasi erimis bir sey olmus.
off tabak da 100 senelik.
hersey ile birebir süper gider yanlız aşırısı tuzlu ve yumusaksa hiçte güzel olmaz sert ve tuzu sirkesi ayarlanmışsa süper gider .
Hiç hoşlanmam.
(img:#1891927)
Turşuların şahı.

Ekmek arasında süper ötesi.
Alkolü bırakmaya çalışıyorum, zaten ramazan ayına giriyoruz oda ayrı fakat..

Bu meret rakı ile de güzel gider...
Kornişon turşu turşuların efendisidir. Bir de çağla ve kelek turşusu var onlar da çok lezzetli.
ince ince olacak kütür kütür yiyeceksin. Offf be. Acıktım bak.
en güzeli en kıtır olanıdır. her sene yaparım. maydonoz ya da çeşitli kış otlarından katarak aromasını oluşturacağınız enfes bir turşudur. limon ve yağ oranı mükemmeliyetini belirler. tuz ise festivale gelen palyaço gibidir.
turşuların en güzelidir.

en iyisi de üstteki arkadaşın da belirttiği gibi çubuk'da yapılır.

salatalığı insanından daha kalitelidir çubuk'un.
Harika. Az sirke, az limon ile yapılan.
hele bizim bahçede yetişen sinan dedemim salatalığı çok güzel sulu sulu lezzetli lezzetli dadına doyum olmuyo hep yemek istiorum salatalığını.
bir zamanlar anadolu'da.
Gerçekten lezzetli bir şey. Muhteşem bir tadı var. Harika. Klas. Efsane. Adamın hası. Kral. Kraliçe. Prens. Prenses.
(img:#1719965)
kıtır kıtır ekmek arasına konulup yenilmelidir.

Efsane.
en güzel turşulardan biri ve turşu dendiği vakit ilk aklıma gelendir.
çoğunluğa inat, küçük ve orta boy salatalıktan yapılan normal salatalık turşusunu, kornişondan fazla seviyorum zira daha sulu ve ekşili geliyor. kornişon öyle minnacık olunca yeterince tadını alamıyorum.