1. ?.
  olar, olar, vallaha olar böyle birşey.

  dini yıpratmak için oluşturulmuş bazı kutuplar vardır. bunlar dini kesimi kendilerine çeker ve taraflarında yer almalarını sağlar. dıştan bakıldığında dini temsil etmektedirler; fakat temsil ettikleri kesimlerin bilmediği bazı özel durumlar vardır. bu kutuplar belirli güçler tarafından var edilmiş, dini yozlaştırmak ve bölünmelere sebebiyet vermek için kurulmuş kumpasların başrol oyuncularından başka birşey değildir.

  yeri gelmişken örnek vermek gerekirse; (bkz: vakit) -> (bkz: akit) -> (bkz: vakit)

  şimdilerde gözüme çarpan bir durumdan bahsetmek gerekirse,
  ateizm salakları!
  öyle salaklardır ki, aklıma emolar geliyor bunları düşündükçe. başka 'birşey' ile kıyaslayamıyorum. bunları yaşatmak için özel bir küvöz gerekiyor, yoksa toplum içinde yaşamaları olanaksız; lakin kendi savunma sistemlerini bağışıklık kazanarak güçlendiriyorlar.
  onlar bir akımı ya da bir düşünceyi temsil etmiyor. fakat, öyle anlaşılıyor. tıplı yukarıda verdiğim örnek gibi.

  "Büyük beyinler fikirleri, orta beyinler olayları,
  küçük beyinler ise kişileri konuşur."
  Hyman Rickover
  3 -2 ... uye lol
 2. ?.
  tanrı nın varlığını inkar edebilecek, yahut olmadığının ayırdına varabilecek küçük beyinler kişileri yaşatmaz. ateistlik birey odaklıdır ve ne bir tebaa ne de cemaat gerektirir. ateist tanrı nın varlığını kabul etmeyen bireylere verilen ortak bir addır. derneği ya da sendikası olmadığı gibi ibadethaneside yoktur. ateizmin içinin boşaltıldığını savunan kişiler kendilerini başka bir adla sıfatlandırabilir(misal otargacli donergec) ya da sadece tanrıya inanmıyorum deyip yana kayar..

  edit:ateist yerine ateizm yazmışım düzeltildi..
  -1 ... merdo
 3. 1.
  (bkz: mental half life)
  ... haslanmispatates