1. 1.
  domates ya da biber salçasının ekmeğe sürülmesiyle hazırlanan, kimilerinin damak tadına hitap eden besin türü.
  11 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: salca)
  2 -2 ... yildirimbjk
 3. 3.
  evde bulunan salçanın ekmeğin üstüne ya da iki parça ekmeğin arasına konularak yapılan yemekcik. özellikle ögrenciler tarafından tüketibilen bu aparatif yemek uzun gecelerde, açlık hissinin doruklara cıktığı vakit evde ekmek ve salca dısında birşey olmadığı zaman tercih edilir. afiyetle yenilir.*
  6 ... jagatai
 4. 4.
  (bkz: salça ekmek ve limonata)
  (bkz: çocukluk)
  (bkz: nostalji)
  (bkz: ah ah)
  2 ... canzone arrabbiata
 5. 5.
  mide rahatsızlıgı olanlara asla tavisiye etmeyecegim aparatif yiyecektir. Mazallah cig salcadaki asit ve kimyasallar adamın canına okur. Ama annecigimizin hazırlamıs oldugu ev salcasını tüm öğünlerde rahatlıkla tuketebiliriz.
  6 ... melankolik
 6. 6.
  özellikle ev yapımı biber salçası ise insanı zevkten zevke koşturan olduğu yerde dans ettiren yiyecek. öğrencilik zamanlarımda ay sonu gibi bir hafta boyunca karnımı doyuran ikili.
  2 ... ozz le grand
 7. 7.
  tuzlayıp tuzlayıp yenilesi mükemmel yemek
  2 -1 ... amd
 8. 8.
  üzerine tuz ve limon eklendiğinde, pek çok olmayan güzel yemekten çok daha leziz gelen eldeki yemektir. kırmızı biberde eklenebilir arzuya göre...
  1 ... karga
 9. 9.
  apartman aralarında anneler büyük bakır kazanlarda salça kaynatır, çocuklar köze gömdükleri patatesin pişmesini beklerken, patates öncesi yenilen yemekçik.
  1 ... ruyagordum
 10. 10.
  damaklarda eski tadı hala hissettiren 80 li yıllarda çocuk olanların vazgeçilmez lezzeti.
  2 ... cmoslogic