1. 1.
  evet ilk olarak moderatör arkadaşlara ayıp olmaması adına tanımımızı yapalım. ufakken oynanan saklambaç oyununda, evine gidip saklanan ve diğer oyuncuları çok iyi saklanmış diye uyutan piç kurusudur.

  salih diye bi arkadaş vardı severdik kendisini. mazbut bir aile çocuğu fakat bir o kadarda beleşçi itin tekiydi. oynadığımız saklambaçlarda ebe olduğum birgün 8 kişiyi söbeledikten sonra, bu salih piçini aramaya kalmıştı iş.
  çok zor bulunuyor, bazen ise hiç bulunamıyordu. o yokken aramızda yaptığımız
  kritiklerde bu ibne evladının cin olmasından şüpheleniyorduk. görülüp kayboluyor çünkü çocuk aklı işte.

  her neyse devam edelim bir gün ebe olmuşum gözleri yumdum saydım herkesi buldum, geriye bu salih godoşu kalmıştı her zamanki gibi. bıktım bu ibne evladından aramayacaktım, dövecektik ibneyi cin sandığımız için herkes pusuya yatmış bekliyordu, bunun çıkmasını. fakat asla çıkmadı piç.

  2 saate yakın bekledik bunu. ortalarda gözükmeyince korktuk, ailesine haber vermek adına 5 kişi beraber evlerine çıkmaya karar verdik.
  fakat nasıl yusuf yusuf, herkeste göt korkusu var. bunun cin olduğundan şüpheleniyoruz çünkü. merdivenlerde bizi satırla kesmesinden korkuyoruz.

  sonra korkarak canavar mı aslan mı belli olmayan bir yaratığın ağzının içinde duran zilin düğmesine bastım. tak tuk sesler geliyordu şak diye kapı açıldı.

  hemen lafa atıldım melek teyze salih yok kayboldu bulamıyoruz dedim. salih evde akşam ezanından beri oğlum dedi. tam o esnada elinde salatalık altında şort ve dizine kadar çektiği çorapları ile salih piçi annesinin arkasından konsolos köpeği gibi sırıtınca bizde jeton düştü. ve salih orda bize ulan amma salaksınız dedi. işini bitirip, zorla mı koynuma aldım diyen nuri alço kahkahası atarak, ben ders yapcam siz de gidin cin çarpar diye taşak geçti.
  amına koyayım bu adam hep bizi uyutup saklambaçta evine gidiyormuş. kafamızdan aşşağı kaynar sular dökülmüştü. aylardır nasıl bir komploya kurban gittiğimizin farkına varmıştık. iyi geceler melek teyze diyerek oradan ayrılarak, bir daha bu salih orospu çocuğunu asla hiç bir oyunda oynatmamaya karar verdik
  204 -18 ... hicbiseyebosunaiclenmeyenadam
 2. 2.
  simit oynarken yuvarlak çizgi dışına hiç çıkmadan tenefüsün mına koyan piç arkadaştan daha aşağılıktır bu arkadaş.
  7 ... bekido
 3. 3.
  - bizi buldun; ben, osman, mahmut, refik, guiza, bir kişi daha olacaktı... Hah mehmet kaldı.
  - nerde olum bu ara ara yok biyerde yine kömürlüğe mi saklandı.
  - ben bilmem olum bulacaksın.
  - tamam lan buluruz şimdi.

  2 saat sonra

  - Mehmet evinin balkonundan aşağı bakarak; lan burdayım yemek yiyim gelecem.
  - Mehmeti arayan; ya bi siktir git ya bi daha oyuna almayacam seni.
  1 ... lazi
 4. 4.
  elinde muz ile camdan sırıtarak , beni bulamıyosunuz sizinle bi daha oynamicam diyen bacaksızdır...
  3 ... tgrll
 5. 5.
  muhtemelen yemek yiyip wc ihtiyacını karşılayıp öyle cıkacaktır yerinden .
  siz araya durun onu ,hain insan perde arkasından halinize gülüyor olacak karnını doyurup gülerek cıkacaktır yerınden.
  1 -1 ... ecya
 6. 6.
  küçükken evine ve okuluna eş zamanlı şafak baskınları düzenleyerek yakalama hayalleri kurduğum, ebe olan kişiyi hayattan soğutan çirkef arkadaştır...
  1 -1 ... soyut halk noel babasi
 7. 7.
  saklanmak ne. evine giden arkadaştır. yemeğini yiyen arkadaştır. beladır.
  1 ... korseyid
 8. 8.
  eve girip fbi gibi arama yapamayacağınızdan ötürü ve bakmadık bir evi kaldığından ötürü en son çare olarak kapıya gidip: "ee teyze hansel evde mi? eve girdi mi?" diye sorarsınız. ve o evdeyse işte o saklambaç oynarken evine saklanan piç arkadaşdır.

  not: tanıma bağlayamayacağım diye tırsmadım değil.
  1 ... usodabada
 9. 9.
  Aslında o kadarda küfrü haketmiyen arkadaştır.
  Neden diye sorarsanız.Gidip okulun çatı arasına tırmanıp orada uyuya kalan arkadaş kadar şerefsiz deildir.Bütün gece tüm köyü ebe yapar sabahta evde bi ton sopa yer kendileri.
  1 ... berkay3f3
 10. 10.
  ebeyi yumdurup "siktir edin ibneyi arasın dursun" diyip sahile giden 3-5 arkadaşın yaptığı kadar şerefsizce birşey değildir.onlar orda eğlensin sen ara dur pezevenkleri.
  ... rioo