1. 1.
    yaşadığını anlamak için ideal bir tercih.

büyük şehirlerde kalabalıklar arasında kaybolmak, nefes nefese yaşamak yerine kendi halinde sakin bir hayatı tercih ederim her zaman. büyük şehir yalnızlık demek bana göre. yüzbinlerce insan çark dişleri gibi monoton bir hayatın telaşında ömür tüketiyor. insan yürümeyi bile unutabilir büyük kentlerde. her gün trafik gürültüsü, otobüs bekleme derdidir şehir insanını bitiren şey. ben arabayla bir yere gitmek yerine gideceğim yere yürümeyi tercih ederim çoğu zaman. çünkü yürümek güzeldir küçük yerlerde. yürürken tanıdık insanlar görürsün yolda, selam verirsin, hal hatır sorarsın filan. güzel şeyler bunlar. insan yaşadığını anlar en azından.
    3 ... talihsiz sokak kedisi
  2. 2.
    bir de avm varsa yakinindan mis.

bir de araba lazim.

bir de bim tabi, olmazsa olmaz.
    3 ... marsta bir antropolog
  3. 3.
    tüm yıl boyunca hayalini kurup en fazla 15 gün dayanabildiğim iş.
    gece trafik sesi olacak arkadaş, yoksa yalnız hissediyor, insanoğlu.
    ... pilotmont
  4. 4.
    (bkz: çankırı)
    ... ormandan kacan tarzan
  5. 5.
    (bkz: Cunda adası) tam tarif edilendir. geçen ziyarete gittim, ziyarete gelenler hariç fazla bi gürültü yok. ulan bi kere ada amk daha ne istiyon.
    ... atmayanved
  6. 6.
    6 senedir yapmakta olduğum eylem. Alıştıktan sonra şehir hayatı çok gürültülü ve kalabalık gelir.
    1 ... seninki dert mi diyen psikolog
  7. 7.
    (bkz: salihleraltı)

pek bilinmesede dikili ayvalık arasında kalan yazlıkçıların olduğu tatil kasabası.
    1 ... alrk
  8. 8.
    (bkz: Pozantı)
    ... ib123rahim
  9. 9.
    Ilgaz'da yaşamayı da içerisinde barındıran genelleme.
    ... piriturkistan
  10. 10.
    ömre, ömür katar. bi kere trafik gibi gereksiz kalabalık gibi ömür törpüleri yoktur. bi de üzerine ilçe küçük olunca gideceğiniz yere yürüyerek giderek günlük yürüyüşünüzü de yaparsınız. gerçek organik ürünlere dağlar kadar para Ödemeden ulaşabilirsiniz. ve daha neler neler...
    mis.
    ... lumos