1. 1.
  https://www.sozcu.com.tr/...ma-yaralilar-var-5920886/
  Patladı diye godomanların godomanlara moral yemeği verdiği fabrikanın patlayacı madde atıklarının taşınması sirasında olan patlama. 2 askerimiz şehit. 5 asker bir sivil vatandaş 6 insan yaralı. Moral yemeğinde insan eti yiyen yamyamlar kime moral yemeği verecek bu sefer? Birilerimizin ölmediği, tecavüze uğramadığı, istismar edilmediği tek bir gün bile geçiremiyoruz. Her gün ölüyoruz 1'er,2'şer. Eksiliyoruz yok oluyoruz. Yerlerimize de her gün ne idüğü belirsiz araplar geliyor. Ne zaman kış uykumuzdan uyanmayı düşünüyoruz. Ölüm uykusuna mı yattık? Kendi kendimizi bu hale nasıl getirebildik? Lanetledik kendi kendimizi. Nasıl başarabildik bunu? Gün içinde bir tecavüz haberi gelir mi? Olabilir yani. Rutinimiz olmadı mı? Yarın kaç ölüm daha olabilir acaba? Nereye geldik böyle? 96 yıldır yürüyen bir millet, buraya yürümek için mi yola çıktı? Yazıklar olsun. Mal gibi sırıta sırıta yitip gitmeye devam ediyoruz. Halen daha.

  Edit; bu namussuz dernek kimlerle insan eti yer bu sefer? Kahrına kahır ekler insanların? Geride kalanların ruhlarını öldürmek için nerede ziyafet düzenler acaba? Yine jet hızında yapsınlar. Fabrikada vefat eden insanların cansız bedenleri kaldíılmadan ziyafet verdikleri gibi yine jet hızında yapsınlar. Bu halk o moral yamyamlığıyla kendisine ne muamelesi yapıldığını anlayamayacak kadar mal olmuş zaten. Neden bir ziyafet daha düzenlemesinler ki?

  Edit; 2 gariban mehmed ölmüş, ne farkeder ki? Kimin umurunda olur? Kendisinin savunma hakkının yok edileceği bir absürdlüğü savunan mallarız. Herşey müstehak bize. Adaletin tesisine ideolojik bakacak kadar aklımızı yemişiz. Herşey olur. Hukuk tarihinde, koca dünyada olmamışı sade vatandaşın savunma hakkının yok olmasını yani kendi savunma imkanının yok oluşunu insanlar kendisi istiyor. Sade vatandaşın hakkı için haykıranlara küfür ediliyor. Lanetledik kendi kendimizi. Başka bir açıklama bulamıyorum. Fabrikada ve bugün ölmüş olan insanların, garibanın canı, hakkı, adaleti kimin umurunda olabilir ki? Kendi hakkından vazgeçen insanlar olmuşuz zaten. Herşey olur.

  Edit; 36 mehmedimiz sortiyle kendini savunma ihtimali olmadığı bir durumda katledildi. Eğer biz millet olsaydık dünyayı herinden oynatırdık. Mal gibi izledik sadece. Tecavüzler bitmek bilmiyor. izliyoruz öylece. Kadınlar katlediliyor. izliyoruz. Doğa katlediliyor. izliyoruz. Tarih katlediliyor. izliyoruz. Tarihi eserlerimiz katlediliyor. izliyoruz. Her şeyi izliyoruz sırıtarak? Bu nasıl iş? Ne izliyoruz biz? Daha ötesi yok yani. Kendi yurdunda, kendi devletinin çatısı altında ölümden, tecavüzden daha korkunç neyden korkuyoruz? Neyin ruh hali bu? Aidoyetimiz yok olmuş. Millet olma vasfımız yok olmuş bence. Kalabalık bir kitleyiz sadece. Çaressiz, aciz, yitik, başına ne geleceğini bilmeden, bundan rahatsızlık bile hissetmeyen garabet bir kitle. Bir süperman bekliyoruz herhalde? Romanlarda, filmlerde olur o. Reel hâattaEtrafı psikopatlarla çevrili yaşayan mehmedleriz var. Feci olaylar cereyan ediyor diye anlatıyor uzmanlar? Bir tanesini bırakayım. Başka birşey daha söylemek istemiyorum.
  https://youtu.be/yL9s1LW4M6o

  Edit; bir insan daha vefat etmiş. 3 yaralı insan daha varmış.
  ... huzursuz adam