bugün

yeni sakarya valisi ilhan balkanlıoğlu, valilik binasında ismailağa tarikatının tekbir sesleriyle karşılandı..
https://www.youtube.com/watch?v=D4ut5rJtCR8
ilkel paganist insanların günlük rutini, irtica kapsamına alınıp hepsiyle mücadele edilmeli ama artık o güç de kalmadı. git gide ülke bok çukuruna dönecek zaten ve dönüyor da, aha da kanıtı. resmen terör lideri gibi karşılanmış adam, onlar da sonuçta görünce tekbir getiriyor, bomba atınca da kafa kesince de getiriyor.
Bir yobaz ritüelinin gercekleşmesidir.

Neyse tren ya da badeleme olmamış.
devlet kadrolarının bir ağırlığı vardı.

bir teşrifat vardı? ne oldu ona?
toplumun zihniyet yapısının bozukluğunun özetidir. tıpkı bu sabah hatayda beleş künefeyi görünce 40 yıllık kıtlıktan çıkmışçasına elleriyle saldıranlar gibi.
Ahmet hakan bir yazı yazmıştı bununla ilgili. Yine kandırıldık demeyin sonu kötü olur diye. Haklı. Bu sefer de kandırılırsanız arkanızdan gelecek kimseyi bulamazsınız.
Tüyleri diken diken edecek kadar rahatsız edici ve anlamsız karşılamadır.
Vali mi atanmıştır yoksa cemaate şeyh mi atanmıştır?
Sakarya, ismailağa cemaatinin, babasının çiftliği midir?
Ülkeyi bu konuma getirenler, ne zaman öleceklerdir?
Beddua ne zaman tutar?
Teşekkürler.
Söz konusu vali afyon patlaması akabinde askerlerimizin cesetleri bile bulunamazken o zamanın bir bakanına kilim hediye etme peşinde koşan şahıstır. Bunun karşılığında büyükşehir valisi (ordu) olmuş şimdi ise vitesi daha da büyüterek sakarya'ya atanmıştır. 2 yıl sonra ilk 5 ilden birinin valisi olarak görebiliriz kendilerini.
Yapılanın anayasaya suç teşkil ettiğini düşünüyorum

Anayasa 24. Maddesi der ki : Kimse, Devletin sosyal, ekonomik, siyasî veya hukukî temel düzenini kısmen de olsa, din kurallarına dayandırma veya siyasî veya kişisel çıkar yahut nüfuz sağlama amacıyla her ne suretle olursa olsun, dini veya din duygularını yahut dince kutsal sayılan şeyleri istismar edemez ve kötüye kullanamaz.
(bkz: cübbeli bunu beğendi)
selamın aleyküm.
öncelikle valimizin adı ilhan balkanlıoğlu değil, irfan balkanlıoğlu.
neden bunu diyorum?
çünkü videoyu açar açmaz dedim ki, "ben bu adamı tanıyorum lan" dedim.

evet, kimdi bu abimiz?
aslında siz de tanıyorsunuz.

bu abimiz eski afyon valisi.

eeee?

kendisi 2012 yılında afyon'da içkiyi yasaklayarak kamuoyunun gündemine oturmuştu.

ama tabi ki kendisini sırf bu içki yasağıyla tanımıyoruz.

hatırlarsanız afyon'da cephanelik patlaması olmuş, 30 askerimizin şehit olduğu bu patlama sonrası kendisi makamında ağırladığı eski genelkurmay başkanı necdet özel ile hoş anlar geçirmiş ve necdet özel'e hatıra kilim hediye etmişti.
görsel

filhakika tekbirlerle karşılanan valimizin abisi de tanıdık bir isim.
sayın valimizin abisi metin balkanlıoğlu, ismailağa cemaatinin önde gelen isimlerinden biri.
görsel

hatta cemaatte üst makamlarda.
kendisine "abdülmetin hocaefendi" diye hitap ediliyor.

işte bu valimiz henüz kaymakam iken, akp tarafından rize'ye vali olarak atanmak istenmiş, ama bu atamayı dönemin cumhurbaşkanı ahmet necdet sezer, abisinin cemaat bağlantısı nedeniyle engellemiştir.

ama bugün değil rize, türkiye'nin önemli illerinden birine kolayca vali olabiliyor.
makamda bu şekilde karşılanıyor.

yine ben bu tekbirlere bir şey demiyorum. demeyeceğim de.
hadi tekbiri mekbiri anlıyorum diyelim.

yahu bir ilin en üst makamındaki tiplere bakar mısınız?
ortamdaki tek takım elbiseli, kravatlı kişi vali irfan balkanlıoğlu.
diğerler neci peki?

hiç birinde takım elbise yok, kravat yok.
hafriyat kamyonundan inip valilik binasına girmiş tipler.

peki bu cumhuriyet nereye gidiyor?
onu da valinin makamının hemen arkasında duran heybetli atatürk posterine soralım.
nereye gidiyor kurduğun cumhuriyet?

bakalım o atatürk posteri oradan kaldırılacak mı?
gelen vali, giden valiyi aratacak mı sakaryalılara?
güncel Önemli Başlıklar