bugün

kendini tanıyamaz, bu kim amk der.
acınası durumdur. askerde hergün traş olmaktan yüzü japon köselesine dönen adamın askerden geldikten sonra sadece makinayla traş olmasıdır. aradan geçen aylar aylar sonra sıcak bir yaz günü, sabahın köründe yüze jilet vurulur, surat kan revan içerisindedir.
scorpi10 arabasına atlar ve şehirler arası yolculuğa başlar. mevzu kız isteme olunca düşünceler vesveseler falan kafada o yol zaten bitmez. arabanın sol camından araba içine vuran güneş, zaten ters çıkan sarı kızıl sakalları alev alev yakmaktadır. surat cillop gibi ortaya çıkmış, asilik ve aslanlık yerini iyi aile çocuğu bir koyun a bırakmıştır. resmen amele yanığı modunda varılmak istenen şehre ulaşılmıştır. ibretliktir.
kaşıntı ve sivilceleri görünce üzülürsünüz, sakalınızı neden kestiğinizi sorarlar.
vefatla eşdeğerdir.
bıyıklı adamın bıyıksız ilk gününden daha acınası durumda olmadığını düşünerek kendi haline şüketmesi gerektiğini düşünmesi gereken yazar.
-ahmet ne bu hal lan?
-ne var olum halimde
-götüme benzemişsin
-siktir! olum git sen ben bugün gelmiyorum.
insana kendini çıplak gibi hissettirir. 2 hafta aynalardan kaçılır. Aynayla karşılaşılınca kim lan bu tipini siktiğim tepkisi verilmesi anlayışla karşılanmalıdır. Birde üniye derslere gittiğinizde götüm götüm gülen tipler vardır onlarda cabası.
yüzünüzün hiç bu kadar üşümediğini farkettiğiniz gündür.
Bayramlarda sıklıkla yaşadığım gundur. Çıplak hissi verir.
kıçını açmış gibi hissedeceği parıl parıl parlayacağı gündür.
kendinizi haşlanmış yumurtaya benzettiğiniz gündür.
özgüven dibe vurur.
Soyulmuş hıyara dönmüştür. Evrim geçirmiştir.
görsel
degisimi bu kadar keskindir.
Sen sakal bırakma dostum.
beyaz tenli ve bu işlem yaz aylarında gerçekleşiyosa kırmızı-beyaz gezmesi muhtemeldir.
Sürekli yanaklar terler, el devamlı yüze gider ama o sakal denen kıl çıkmaları artık yoktur. Neden kestim lan ben bunları düşüncesi hep kafada dolaşır.
(bkz: tavuk götü)
bebek popişkosu gibi gezeceği, keşke kesmeseydim dediği günlerdir.
Kendini çıplak hissedeceği su götürmez gerçektir.
Diğer insanlar tarafından Tüysüz şeftaliye benzetildiği gündür. işin garibi kendisi de bu benzetmeyi haklı bulur.