bugün

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün imam hatipliler buluşmasında dikkat çeken bir açıklamada bulundu.

"istanbul'da iETT'de sakallılarla uğraşmaya başladılar. Benim dönemimde de bir albayı getirdiler iETT'nin başına. Personellerin sakalını kesiyordu. En son ben kaldım. Benim de sakalım vardı, beni de çağırdı. Dedi ki ya sakal ya istifa. Ben de ertesi gün istifamı verdim ayrıldım" diyen Erdoğan'ın bu sözlerinin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Sakal nedeniyle istifa ettiğini ileri süren Erdoğan'ın "özel sektörden aldığı teklif" nedeniyle istifa ettiği ortaya çıktı.

işte Erdoğan'ın iETT'den istifa dilekçesi:

görsel
Hahahaha sakal yüzünden istifa etti ise simdi niye sakal yok.
Hatta 30 senedir sakal yok.
konuşmasına o devirde evlerde ocak olmadığı ve iett otobüslerini atların çektiği bilgisini eklemeyi unutmuş.
Rte ve doğru. Doğru ve rte.

imkansızı istemek gibi bir durum.
Bugüne kadar hiç yalan söylemediğini görmedik.

Şok geçiriyorum şuan...
Bu hikayenin aslı sakal değil bıyık.
Sucukcuda çalışacağım diye yazsaymış keşke.
zorla tayyör'ü savundurtmayın insana; sıkıyönetim döneminde "siyasi nedenlerden işi bırakıyorum" diyebilmek biraz sıkardı. gidişatı beğenmemiş, iş bulmuş çıkmış işte. elemanın o kadar söylediğinden farklı davranması vukuatları içinde bunun lafı bile olmaz.
Atma recep din kardeşiyiz.

görsel
Çok yalan söylediği doğrudur fakat o günlerde böyle şeyler oluyordu. Başörtü ve sakal düşmanlığı gerçektende vardı.
madem başka iş için ayrılmış, mektubunda doğruyu diyerek işten ayrılmış. siyasete babam girse o da yalan söyler orası ayrı.
Sakal yüzünden istifa ettim. Ve tepki olarak artık sakal bırakmıyorum. Swh.
Çok eski zamanlardı o zamanlar evlerde buzdolabı bile yoktu. Olabilir yani. Swh.