bugün

kesmesini gerektirecek hiç bir sebebi olmaması. kes diyeni de yoktur zaten.
eğer yaşadığınız şehirden başka bir şehirde öğrenci iseniz ailenizi görmeye kısa zaman kala kesmezsiniz böylece aile üyelerine bakın çok çalışıyorum sakal kesmeye zamanım yok imajı vermiş olursunuz. * *
kızıl çıkmasıdır. kızıl sakal ile ün salınmıştır mecliste.
yakışıklılıktan kaybedildiği sanıldığı için.

(bkz: yazarların aslında kahin olması)
1- kesilince kayısı gibi ortaya çıkmaya gönül elvermnediğinden.
2- babyface olup karizmayı bozacağı korkusundan.
sakal traşı zorunluluğu olmayan bir yerde çalışmak.
üşenmek, surattaki sivilce, ben v.b lerin çokluğu, yakışması.
sakalın olmaması.
lisenin bitmesi ve özgürlüğe kavuşmanın verdiği coşku. yüzünde oluşan olgunluk.
kızlardan ayırt eden özellik olması nedeniyledir. bayanı öpüyormuş hissi uyandırmamak için.
asıl sebep - üşenmek.

çevreye gösterilen sebep - bana yakışıyor olum.
suratınız yeni doğmuş bebek poposuna benziyorsa, kesmemek daha evladır.
olgun gözükme çabası olabilir. sakalım olunca belki sözüm dinlenir tribine girilmiş olması da muhtemeldir.
sürekli traş olmaktan dolayı cildin bulaşık teline dönmesi üzerine
suratı nadasa bırakmak isteği.

bu nadasa bırakma eylemi sonrasında beynin kişiye " at hırısızı mod ekompliş" komutunu vermesiyle tekrar sakallar kesilmeye başlanır ve
ve "hümın mod aktiveytıt" komutu işitilene kadar surat traş bıçağı ile bir güzel parlatılır.
sakal sünnettir.
(bkz: sakal kesme sebepleri)
sert sakal ve bebek götünden daha hassas bir cilde sahip olunmasından dolayı cildin dinlendirilmesi için olabilir.* böylece hem su hem traş köpüğü hem after shave hem de kanamayı durdurmak için pamuktan baya bir tasarruf edilmiş olunur.
sakal kesmenin bir medeniyet göstergesi olduğu düşüncesini reddetmek.
Kız tavlama sanatının bir bölümüdür.Kirli sakala karşı annelik içgüdüleriyle hareket eden kızlar, sakallı elemanla gayet ilgilenebilirler.
Sakal bölgesindeki belirgin yarayı kamufle etmek amacıyla sakal bırakılır.