1. 17.
  Uğur Mumcu'nun kısa(120 sayfa) ve öz kitabı.71 askeri müdahalesinden sonra yaşanan hukuksuzluklar ve saçmalıklar, aydınların yobazların eline düşmesi ve çektikleri eziyetler(uğur alacakaptanın hapishanede sırf eziyet olsun diye kendisine buz kırdırılırken başına gelenler) iyi mizah(anayasayı tangır tungur etmek diye bir bölüm vardır kitapta ki kahkaha atmamak elde değildir) ve sağlam yergiyle harmanlanarak anlatılmış.Sade ve akıcı bir dili var kitabın, okuyucuyla sohbet edercesine yazılmış.Bunun sonucunda da ortaya kısa zamanda biten ve okuyucunun zihninde güzel bir tat bırakan, Aziz Nesin'in bu kitap hakkında dediği üzere, insanı acı acı güldüren bir eser çıkmış.Günümüzde yaşananlarla da örtüşmektedir kitaptaki olaylar üstelik, kısacası okumayan kaybeder.

  Fatih Tezcan'ların, Yıldıray Oğur'ların gazeteciden sayıldığı diyardan gerçek bir gazeteci geçmiş bir zamanlar.özlememek elde değil.
  1 ... whatever it takes
 2. 16.
  (bkz: bolivyalı küçük asker)
  1 ... kep telefonu
 3. 15.
  uğur mumcunun 70 darbesindeki hatıralarını anlatır.

  "güldürürken düşündürüyor" derler ya, işte ondan. ince bir kitap yüz sayfadan çok fazla değil, dönemini güzel yansıtıyor, faydalı.
  2 ... zirdelisair
 4. 14.
  Uğur mumcu kitabı.
  2 -1 ... rs ne ayol
 5. 13.
  1993 yazında dikili'de* izlediğim oyun. küçük yaşta olmam sebebiyle aklımda sadece cezmi baskın kalmıştır. dikili belediyesi'de büyük ihtimal shp'li idi o dönem.
  1 ... pusluca
 6. 12.
  uğur mumcu' nun her kitabı gibi eşsiz bir eserdir, herkesin mutlaka okuması gereklidir. uğur mumcu vakfı yayınları tarafından heryerde rahatlıkla elde edebileceğiniz kitaptır, hatta biraz önce baktım internette 7 liraya satılıyor. *
  1 ... estel
 7. 11.
  (bkz: gay piyade)
  -3 ... yalan dostum
 8. 10.
  uğur mumcunun yıllardır aradığım ama bulamadığım kitabıdır.(ki babam sahaf ona rağmen) seneler önce 1 kez babamın rafında görmüş ve okumaya yeltendiğimden 10 dk sonra satılan kitaptır..
  1 -1 ... narsistahmet
 9. 9.
  (bkz: uğur mumcu)
  1 ... takitoka
 10. 8.
  Ege Kültür Sanat ve Mavi Sanat birlikteliği ile 27 yıl sonra yeniden sahneye konan , uğur mumcu'nun harika kitabı . (bkz: sakıncasız)
  1 ... kucukkurbagaminikkurbaga