1. 1.
  istiklal caddesi üzerinde tünele giderken solda yer alan,heybetli yapı.istanbul'un en büyük katolik kilisesi.hem ürpertici hem huzur verici değişik bir havası vardır.hakkında aslında'' şeytani güçlerin kilisesi imiş burası'' gibi bir şehir efsanesi de mevcuttur.
  2 -1 ... veritaserum
 2. 2.
  istiklal caddesinde bulunan istanbul'un en büyük katolik klisesi.
  2 ... manson
 3. 3.
  lisedeyken içine girip mumları söndürdüğümüz klise. gidip sıralarına oturup salak salak hareketler yaptığımız kilise. daha küçükken ise mumları alıp bakkallara satmaya çalışırdık.
  +abi bak bu mumları kaça alırsın?
  -olm bunlar yanmış ama
  + e sende ona göre para ver.

  (bkz: suriçinde büyumek)
  1 ... maksat muhabbet
 4. 4.
  içeri girilir. mırın kırın edilir. "dua edenler için ayrılmış bölüm"e girilir. isa'yı güzel gören bir yere oturulur, eller birleştirilir, diz konması gereken yere konar, gözler kapatılır, 3 kuluvallah 1 elham okunur, hahaha nası da koydum şeklinde çıkılır kiliseden, dönülür, mum yakılır dua süresini uzatmak için, artık zafer sarhoşluğu hat safhadadır çıkılır gidilir *
  1 -4 ... cunaurg
 5. 5.
  hristiyan olanlara veya olma ihtimali yüsek kişilere maaş bağladığını öğrendiiğim kilise
  1 ... cunaurg
 6. 6.
  ikonalar incelenir gavur yapıyo denir kutsal suyun bulunduğu mini havuzcuktaki su dökülmeden çıkılır * ayrıca kilisedeki tanrı sizi seviyor yazısı şaşırtıcıdır hele de bu yazının 1metre yakınında para toplama düzeneği bulunması daha da şaşırtıcıdır* * *
  ... isheyaramas
 7. 7.
  isheyaramas ile cunaurg buraya gitmişlerdir, kutsal suyla fışır fışır oynamaktadırlar arkadan bi ses:
  -Sabun da veriyim mi!!!!
  şeklinde yakınlaşınca korkulup kaçılmıştır. * * *
  2 -1 ... cunaurg
 8. 8.
  1912 yılında Aziz St. Antonio Di Padove adına yapılmış bir kilisedir. merkezi yerde bulunması dolayısıyla sadece ibadet etmek için değil de merakını gidermek için gelenlerin sayısı çoğunlukta gibi çünkü günde birkaç yüz ziyaretçisi oluyormuş. ancak buraya bir dilek tutmak amacıyla gelenlerde varmış ve üç, beş veya yedi hafta, her salı ya da perşembe günü mum yakarlarsa, dileklerinin gerçekleşeceğine inanıyorlarmış.
  1 ... tutunamayanlardan
 9. 9.
  istanbul daki en büyük katolik kilisesidir , istiklal caddesi üzerinde merkezi bir yerde olması sonucu hergün yüzlerce ziyaretçinin uğrak yeri haline gelmiştir . şahsen bugün kendim ikinci kez girmiş olup saat 19 : 30 da başlamış olan ayinlerini izlemiş olduğum kilisedir . özellikle göze çarpan mumlar olmuştur , ayinden sonra 1 ytl ve 1.5 ytl ye satılan mumlardan alınıp diger yanan mumlardan biriyle yakılıp diğer mumların yanına yerleştirilip ardından dilek dilemişlerdir .
  1 ... no promise
 10. 10.
  dışarıdaki onca sese ve gürültüye karşın içerisinde cok huzurlu bir ortam bulunan kilisedir, istanbul doğumlu italyan Mimar Giulio Mongeri tarafından neogotik tarzında inşaa edilmiştir. dua edilmek için ayrilmiş bölümde gelen insanların sesli sesli konusup, fotograf cekmek yasaktır uyarisina ragmen fotograf cekmelerine ragmen dua edip rahatlayabileceginiz yerdir.. 25 aralık gunu yapılan ayinin yeri çok ayridir çok hoştur.
  1 ... just another stranger