bugün

bölgede cami olmamasından dolayı zamanla ihtiyaç hissedilebilecek olay. her ne kadar daha çok gayrimüslimler ve ateistler yaşıyor olsa da galatasaray civarında müslüman nüfus da azımsanmayacak kadar çoktur.
inşaallah taksim meydanına, gezi parkına büyük bir cami inşa edilir de böyle şeylere gerek kalmaz.
çevrilmemelidir taş yerinde ağırdır. hem dinimiz hoş görü dinidir oranın klise kalması hoştur.
eger gerceklesirse st antoine kilisesi istanbul ve anadoludaki onlarca kilisenin akibetine ugruyacaktır.
akp zihniyetinden beklenebilecek olay.
saygısızlık.
sultan ahmet i kliseye çevirmekle arasında pek bi fark olmayan durumdur. ikisi de yanlıştır.
(bkz: ağız dolusu küfür etmenin dayanılmaz hafifliği)
kıçı açıkta uyuyan, din özgürlüğünü, inançlara saygıyı 'sadece benim dinime saygı' diye anlayan başkasının ibadethanelerinin kapatılmasını isterken kendisinin en ufak bir tepki gördüğünde 'zülüüüüüüm', mezaaliiiiimmm diye zırlayanların özlemidir. sen böyle dırlanırsan o zaman isviçre'de minare yasaklanınca da 'eyvallah koç, aynı benim kafadansınız' diyeceksin. seni şapşal yobaz seni!
Dinlere olan hoşgörünün büyük, büsbüyük, kocaman! bir göstergesidir.
halk oylaması yapılırsa son derece demokratik bir seçimle olabilecek olay..

tıpkı isviçrede ki gibi.

tabi bu gibi durumları genelde tasvip etmiyorum o ayrı.
isviçrenin ayıbına ortak oluruz süper fikir!
(bkz: yok artık deve)
hemen putlarin toplanarak cope atilmasi islemi ile baslanabilecek icraattir.
(bkz: antuan paşa camii) adhakshasj
(bkz: ebu kalel in insana çevrilmesi)
''ayasofya camii'ye döndüyse heryer dönebilir bu mantıkla baktığınızda'' ama o zaman islamın inanmayana olan saygısı gasp etmiş olup, memlekette iç savaş bile çıkartmış olabilirsiniz.
müze yapalım. bu işin orta noktası bu. başka saçma salak önerisi olan varsa beri gelsin!