bugün

cehennemlik olan kitle. ortada "müslümanım ben" deyû dolaşırlar bi' de.
ot gibi yaşayan kitle. sigara içerler, alkollü içkiler tüketirler, karı kız peşinde koşarlar bütün hayatları boyunca. risale-i nur'u okumazlar, ejderha dövmeli kız'ı okurlar. yazık la!
imamın ordusundan olmayan kitledir muhtemelen.
(bkz: ben)
sevgiyle anmayanı müslüman olmamakla itham eden gruptan iyidir. ben saygı duymuyorsam bundan sanane diye sorarlar adama ismail bey amca.
bi' de said nursi'yi sevgiliyle ve özlemle anmayan kitle vardır ki evlerden ırak. bunlar da ağır münafıklardır. alacaksın yanına sevgilini, düşeceksin yollara. özlem'i de çağıracaksın evden... bir demet gülle gideceksin said-i kürdi'ye.
dindar olduğunu iddia edip de sen cehennemliksin sen değilsin diye kendisini allah yerine koyup şirk koşan kara cahil dindoş kitleden bin kat daha erdemli kitledir.
kur'an'ın bakara suresinde allah tercüme edilemez ancak açıklanabilir demesine rağmen "bu risale-i nur kur'an-ın tercümesidir" diye söze başlayan denyoyu sevmiyorum ve özlemle anmıyorum, kendisine zamanın peygamberi,alimi vb. (bedüizzaman) demiyorum, hatta kendisini bir sike yaramayan sikkafalı fetoşun kökü olarak görüyorum, tarikatçı bok çuvalı olarak görüyorum ve müslümanım ve bu beni cehennemlik yapmıyor. işte o kitle bu kitle!

kitaplarını dünyanın dört bir yanına dağıtmak için bugün canla başla çalışan f-tipi örgüt özbekistan ve rusya'dan cia'e hizmet ettiği için siktiredilmiştir bu da ek bilgi.
sevgi ve saygıyla kınıyoruz.