bugün

Söyleyen kişiye rabbim doğru yolu göstersin denilmesi gereken cümledir.
(bkz: dilini esek arisi soksun)
he zaten bu ülkeyi bi ben kurtarmamışım mna koyim. (bkz: kara murat kim)
"sen çay koymazsan asıl biz helak olucaz." diye cevaplanası zırva. (bkz: bsg)
Riyaseti Risale i Nur ile gönüllere ve bütün insanlığa ışık tutan bir insan olması ve cumhuriyet tarihinin son velilerinden birisi olması nedeniyle takdire şayan bir kişilik ve övgüye değer örnek bir müslüman olduğu konusundan bütün gönüller hem fikirdir.
ispat metodoyla gitmek istiyorum. lakin muhataplarım 30 sayfalık bir said nursi eseri okumadığından( bu konuyla ilgili hutbe-i şamiye) havada kalabilir. yinede yazalım

risale-i nur'un sosyal öğretilerinin tabanını oluşturan,

1- Allah'ın rahmetinden ümit kesmemek.(ümitsizlik)

2- doğruluğun ölmesi,
3-adavete(düşmanlığa) muhabbet,
4- ehl-i imanı birbirine bağlayan nurânî bağları bilmemek,
5- istibdat, (baskı, zulm)
6- şahsî menfaat düşkünlüğüdür.

bu hastalıkların çareleri risale-i nurlarda 2 x 2 = 4 derecesinde bir hakikatle ispatlanıyor. *
kürtleri türkiye cumhuriyeti devletine bağlı olmaya teşvik eden kişi olduğundan bir nebze doğru bir sözdür. sözü dinlenir mi derseniz, evet hem kürtler hem de türkler arasında oldukça fazla sayıda kişi kendisinin sözünü dinler.
sahte bir peygamber olarak varlığı yeteri kadar helak etmiştir, yokluğunun sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. bu alman ajanı harbi umumi zamanlarında bir yığın adam toplayabilmiştir etrafına ancak 21. yüzyılda hala kendisine iman eden soytarılar olması ilginç. adam resmen kitaplarını ilhamla yazdığını beyan etmiştir, sahtekarın tekidir.

cemaat beslemesi oğlanların bu adama hayranlığında başka sebepler aramak gerek.

ha bir de cemaat oğlanlarının alkole karıya kıza düşkünlüğü vardır ki bildiğin metalcilerde yoktur bu azgınlık.
ülke adına ne yaptığı bilinmeyen çizgi film kahramanı gibi birinin abartılması durumudur.

ayrıca;
(bkz: jediüzzaman)
said nursi de velimi...
(bkz: hıncal uluç)
güncel Önemli Başlıklar