1. 1.
  (bkz: şeyh uçmaz mürit uçurur)
  25 -2 ... imkansizligin kekremsi tadi
 2. 2.
  ibretlik olaylar zinciridir. Zaten said nursinin hem sigara içerken hemde sigarayı yaktığı çakmakla götünden alev çıkarabildiği rivayet edilir. Hatta game of thrones'ta ki 3 ejderhadan birinde said nursinin silüeti olduğu anlatılır. bitti mi bitmedi. bundan 100 sene önce daha maldivler felan yok. saidçiğim hapishanede. bir mümin kendisini maldivlerde gördüğünü rivayet eder. hapishaneye gider bakarlar said nursi şezlonga uzanmış üstüde ıslak. neyse araya kaçmasın diye temiz don verirler olay çözülür.
  12 -13 ... gercek tosun pasa
 3. 3.
  eskişehiri çok iyi bilirim. ben şahitlerden dinledim,kesin olmuş bir olaydır. din düşmanları yok,olamaz,inanmıyoruz desede peygamberlerin mucizeleri,evliyaların kerameti vardır. sen gözünü yumunca güneşler kaybolmaz,dünya karanlığa kalbolmaz,sevgili ateistcik.
  10 -15 ... yapici tahribat
 4. 4.
  (bkz: nirvana)
  ... herbirseyibilenadam
 5. 5.
  (bkz: bölünerek çoğalma)
  (bkz: amip)
  5 -3 ... pramit
 6. 6.
  (bkz: at yalanı)
  1 -3 ... i n f o r m a t i o n
 7. 7.
  Peygamberlerin bile bu denli mucizeleri duyulmamışken gel de inan. Gerçi bazı insanlar peygamberden daha fazla önemsiyo ya.
  7 -1 ... cakmasamara
 8. 8.
  said nursi nin ışık hızına çıktığının kanıtıdır.
  2 ... nutellali balik ekmek
 9. 9.
  matrix filmini izlemeyen. bu dünyanın beyninin bir yorumu olmasının kanıtlandığını, maddenin var olmama ihtimalinin çok yüksek olduğunu, boyutların varlığının kanıtlanmasına rağmen onu da bilmeyen. ayrıca bu gerçekçi fizik motorlarına sahip evrenin bir sanal gerçeklik ortamı olduğunu ve amerikan pilotlarından özel bir şirket tarafından bu sanal gerçekliğe sahip dünyamız gibi elektrotlar aracılığı ile tıpatıp benzeri sanal gerçeklikte eğitim alanların olduğunu, avrupada hipnozla bir kadının koluna kalemin bastırılıp doktorun kalemi bir kızgın demir gibi kadının beynine yorumlattırarak tepki veren beynin kolda yanık kabarcığı oluşturduğunu ve dünyanın sanal olduğunu kavrayamayan, evrimin hiç olmadığını tüm türlerin aynı anda yaşadığını, insanda dahil kesin olarak kanıtlandığını bilmeyen, avrupada ve amerikada artık evrimcilerin tamamen felsefeci olarak görülüp alay gecildiğinden haberi olmayan kara cahil bir ateistin altına saçmalaması beklenen yazarımtrak bir tibetli budist havasında olması sonucu.
  4 -5 ... dipsizkuyunundibindekikuyu
 10. 10.
  (bkz: said nursi yanımda)
  (bkz: Zaa xd)
  7 -2 ... onemliolansigaravarmiyokmu