1. 1.
  Şimdi said isimli eleman diyor ki, osmanlının avrupaya olan tecavüzleri neticesinde AB doğacaktır, ehem, daha sonra avrupa bize tecavüz edecek ve islam devleti doğacaktır.

  Yazarın yorumu; bu ilişki bir veled-i zinaya gebedir.
  -1 ... sizofrenik dusler
 2. 2.
  2 kat iman puanını haneme eklediğim said nursi mucizesidir. yalnız söylediğini ''nice pic hido'' dadında okursak hamile mamile doğurmak felan diyo ayıp oluyo said. kimse bana hamile diyemez sözünü geri al.
  3 -3 ... gercek tosun pasa
 3. 3.
  ne cahil ve yalancı adamlarsınız yav. avrupa birliği ile ne alakası var bu sözün.
  nur talebelerine bu cümleden ne anladıklarını sorduğumda,
  osmanlıda avrupavari bir hareket olacak,avrupada ise islama yönelme olacak ve bosna misali tam merkezlerde müslüman devletler kurulacak demişlerdi.
  bir manası ise salt türkiye üzerindendi ve türkiye iyice avrupalılaşcak en sonunda özünü arayıp dine yönelip batıyı yakalamış islamla sentezlemiş güçlü bir devlet olacak demişlerdi ki benimde ilk aklıma gelen manalar bunlardı. bence derin düşünebilen biri rahatça anlayabilir said nursi'yi ve onun ifadelerini.
  2 -2 ... yapici tahribat
 4. 4.
  (bkz: said nursi nin laptop u bulması)
  3 -2 ... oytunkaran
 5. 5.
  beyin olmayınca hayatın ne kadar zor olduğunu gösteren tespittir.
  hadi dalga geçiyorsun, bari iyice anlamaya çalış be arkadaş.
  3 -3 ... letis
 6. 6.
  osmanlı nasıl ki bugün avrupai bir devlet doğurduysa, avrupa da islam devleti doğuracak diyor, okuduğunu dahi anlayamayanlar, mevzuyu saptırmak için mevzunun etrafında dolananlar neden açıkça yazılmış bir şeyi bile bu kadar çarptırır? asla anlayamayacağım.
  2 ... yetiyour
 7. 7.
  saidi kürdi'nin sayıları on binleri bulan kehanetlerinden birisi.

  oysa ilk emri oku olan kuran'da allah şöyle demektedir:

  "de ki: göklerde ve yerde gaybı allah'tan başka bilen yoktur." neml suresi 65. ayet

  allah kuran'da gaybı kendisinden başka hiç kimsenin bilemeyeceğini açık seçik söylediği halde islam alimiyim diye geçinen şarlatanların ikide birde kehanetlerde bulunması pek yaygındır. bu kehanetlerin yalayıp yutanların da müslümanlar olması acı bir gerçektir. oğlum bir açın kuran ne diyor okuyun yahu.
  3 -3 ... sofu ayyas