1. 1.
  (bkz: #3421489) *

  elif şafak romanı baba ve piç'te asya kazancı tarafından oluşturulmuş manifesto.

  birinci madde: yaşadığın hayatı sevmek için bir sebep bulamıyorsan yaşadığın hayatı seviyormuş gibi yapma.

  ikinci madde: insanların ezici çoğunluğu asla düşünmez, düşünenler de asla ezici çoğunluk olmaz. ayrımı gör! tarafını seç!

  üçüncü madde: tarafını seçmiyorsan bari sadece yaşa, hırslarından arın; bir su yosunu ya da yaban otu ol.

  dördüncü madde: cevapları ile ilgilenmediğin sorular sorma

  beşinci madde: hayatta başarmak için yeteneğin ya da sebebin yoksa, uğraşma boşuna, bir şey olmakla yetin. sahip olma, sadece ol!

  altıncı madde: bir şey olmak için yeteneğin ya da sebebin yoksa, sadece varolmakla yetin. bir şey olma, sadece varol!

  yedinci madde: varolmak için yeteneğin ya da geçerli bir sebebin yoksa, sadece tahammül et hayata.

  sekizinci madde: toplum ile benlik arasında derin bir uçurum, onun üzerinde de sarsak bir asmaköprü varsa, umutsuzca ikisini bağlamaya çabalamak yerine, pekala asmaköprüyü yakıp topluma uzaktan veda etmek suretiyle, ebediyyen benliğin tarafında kalabilirsin.

  dokuzuncu madde: içerideki uçurum seni dışarıdaki dünyadan daha çok heyecanlandırıyorsa pekala içine, yani kendi zihnine düşebilirsin.

  i'm not the one you want, babe
  i'll only let you down.
  6 ... akustikcinayet
 2. 2.
  10.madde : sevdiğin bir arkadaş bulursan,eninde sonunda hepimizin varoluşsal açıdan yalnız olduğunu, sonsuz yalnızlığın er ya da geç en beklenmedik arkadaşlıklara bile galebe çalacağını unutacak kadar alışmaya kalkma ona .

  11. madde : 10.madde' yi unutacak kadar alıştığın bir arkadaş bulsan dahi, hayatın başka başka alanlarında seni hezimete uğratacağı gerçeğini asla gözden kaçırma. en iyi arkadaş dahi zor durumda bırakabilir seni.....

  12.madde : şu hayatta ne yaparsan yap, sakın ola anneni değiştirmeye çalışma. annenle kurduğun yahut kuramadığın ilişkiyi de değiştirmeye çalışma zira bu girişim ancak hüsranla sonuçlanır. sadece kabul et ve razı ol. eğer sadece kabul edip razı olamıyorsan, başa dön, 5.maddeye tekrar bak.
  1 ... step back