bugün

6 yaşında bir akrabam tarafından bana verilen harçlık sahip olduğumu hatırladığım ilk para idi.

hiç unutmadım nedense, güya eve katkım olacak diye o kadar yokuşu çıkıp bakkaldan billur tuz almıştım...
hatırladığım kadarıyla boya sandığı yapmıştım kendime kahvelerin önünde gezip boyacılık yapıyordum yaşım tahminen 10-11 sene 1997 kazandığım para 20 milyon du galiba bugünün parasıyla 20 lira.

rahmetli anneme vermiştim. şimdiki çocukları fırından ekmek almaya gönderemiyorsun.
pvhy gibi anneme vermiştim. aynı yaşlarda kazanmışız ilk paramızı. tabi benim yaş daha fazla olduğundan benim 10-11 yaşları 92-93 lere geliyor *

bizde mahallede kurulan pazarda su satardık soğuk soğuk. bazen günde 5 sefer o sürahi doldurulur tekrar pazara çıkılırdı. ilk 3-4 seferin kazancı anneye son 1-2 seferde kazandığımız para ile 2 şer tane acılı lahmacun yerdik arkadaş ile. o zamanlar lahmacun şimdinin en kral pizzası gibi bir şeydi bu her köşe başında olan taş fırınlar falan yoktu o zaman semtte lahmacun yapabilen 2 yer vardı sadece.