1. 1.
    hepimizin bir önyargısı vardır. kendini koruma refleksidir bir bakıma.

zengin bir adamın yanındaki sarışına para yiyicidir bu diye bakıyorum.

sizin önyargılarınız neler ?
    6 -1 ... alphacin0
  2. 2.
    sahip olduğun ön yargı seni bir çok güzel tecrübeden mahrum bırakabilir. bu bir seyahate çıkmamakla, bir yemeği tatmamakla, bir insanı tanıma evresine girmemekle, güzel bir kitabı okumamakla ya da kaliteli bir filmi izlememekle meydana gelebilir.

kendimden örnek vermek gerekirse tek bir örnek. sadece tek bir örnek. fazlası değil. bundan yıllar önce fulp pikşın filmini izlemeden önce filme ön yargılıydım nedensiz bir şekilde. bunu yıktım ve o süreçten sonra tam 9 kere izledim.

ve o zamandan bu zamana şunu fark ettim. twist sahnesini bilirsiniz. modum o an ne durumda olursa olsun, hayatımda yüzümü güldürebilen tek video olmayı başardı ön yargılarımı yıkarak. sizde varsa ön yargılarınız kurtulun lütfen. iyi geceler efenim. *
    36 -7 ... fulp piction
  3. 3.
    genelikle beni yanıltmaz. notunu verdiğim kişiler üzerinde yanılmadığımı görmek beni mutlu ediyor. beni dinlemesini söylediğim kişiler de darbeyi yediklerinde "keşke seni dinleseydim" diyorlar. keşke zamanında dinleseydiniz ne diyeyim.

bazen iyi bazen kötüdür.
    5 ... gethere
  4. 4.
    kadınlara güvenmiyor ve onları sevmiyorum. birçoğunun yalancı olduğunu ve insanlara oynadıklarını düşünüyorum. içimde içten içe bu yargıyı geliştirdim ve günden güne daha çok sarılıyorum buna. elbet çok iyi, çok güzel insanlar vardır lakin benim hayatım tamamen ıskalamakla geçiyor ve ben artık böyle bir savunma mekanizması oluşturmak zorundayım. yoksa kendimi mahvediyorum. en sevdiğim insanlara bile rest çekebiliyorum, benim bu önyargımı kırabilecek ve sonsuz güvenebileceğim bi insanla karşılaşacağıma inanmıyorum. hepten pes etmiş durumdayım, halimden de memnunum açıkçası. keşke sadece libidom olsa, hislerim olmasa.
    12 -1 ... t i b b
  5. 5.
    önyargısız olduğum önyargımdır.
    1 ... nanautzin
  6. 6.
    Kadınlar sinsi geliyor. Ne bileyim biz erkekler olarak, ne yapıyorsak alenen yapıyoruz. Öyle gizli saklı yok. Mesela küfür, cinsel içerikli şeyler vs. Her şeyi... bunları yapabilmeyi ovdugum için yazmadım yanlış anlamayın. Demek istediğim: mesela kızların yanında deli gibi seks muhabbeti yapıp ya da sadece kız arkadaslariylayken küfür edip... Erkekli bi ortama girince adeta bir Sümeyye ye dönüşen kızlar çok sinsi ve iticiler. Böyle hanim hanımcik görünmeye çalışmaları falan...

Ha ne yapıyorsa ayan Beyan, gizlemeden yapan kadına bir şey demiyorum saygım sonsuz. Yaptığı yanlış bile olsa saygı duyarım! En azından ortama göre değişmiyor derim.

Ama işte çoğu kadın böyle değil ne yazık ki.
    7 ... kendi kendine kendini arayan
  7. 7.
    Sebepsiz bir şekilde Şirketlerin personel müdürlerinin gıcık tipler oldukları .
    ... cilginhobbit
  8. 8.
    Herkesle arası iyi olan, herkesle selamlaşan tiplere önyargım var. Güvenilmezlerdir. Tecrübeyle sabit olması sebebiyle değişecek gibi de görünmüyor.
    1 ... tornaci tacettin abi
  9. 9.
    - fiziksel görüntülerine fazlaca önem veren insanların genellikle sığ insanlar olduğunu düşünürüm ki; en başta kendim böyle bir insan olmama rağmen.

- şiir sevmeyen insanların birini gerçekten çok sevebileceğini düşünmem.

- hayırlı cumalar mesajı atan insanlara nedenini bilmediğim derin bir güvensizliğim var.

- ve son olarak bir insanın gülüşü ve güldüğü şeyin kişiliğine dair fazlaca ipucu içerdiğini düşünürüm.
    34 -5 ... fikrimin ince gulu
  10. 10.
    insanı yıpratan ve yavaşlatan bir olgu.
    ... mehmetm