1. 1.
  (bkz: üstü mekkeye bakar altı parise)
  7 -2 ... tahminci
 2. 2.
  her an yavşak bir habercinin ilgisini çekip akşam ana habere meze olma tehlikesi bulunan kızdır. buluşabilirdir, normaldir.
  3 -3 ... nikim yok benim
 3. 3.
  (bkz: basta turban götte tanga)
  6 -7 ... jazzmatass
 4. 4.
  (bkz: mezarlikta sevişen çiftler)*
  1 ... desifreolmusdisiuuser
 5. 5.
  düzenli olarak hem keraneye hem cumaya gidebilenler göze batmaz da bu kızlar batar..
  5 -4 ... pulse
 6. 6.
  sıradan bır durum haline gelmiştir. aslında bu kapalı olarak tabir edilen kızların, bir cogu aile baskısıyla kapanmıslardır, nitekim iclerinde yanan ateş türkiye nin ısınmasına yetecek kadardır.

  (bkz: ateşini yolla bana)
  1 -3 ... kirmizi_pazen
 7. 7.
  kapalı olmasından faydalanan kızdır. diğer türlü komşu falan görür de ne der onun için. oysa o kapalı. dininde imanında. yok canım yapmaz o öyle şeyler. sen yanlış görmüşsündür.*
  2 -4 ... desifreolmusdisiuuser
 8. 8.
  sahildeki sadece üstü açık insanlar girer tabelasını görmeyen zavallı kızdır .
  ayrıca sevgisini , aşkını yaşarken ne yapıp ne yapmayacağını ; nerelere gidip nerelere gitmeyeceğini uludag sözlük yazarlarına sormayarak , bizlerden onay almayarak aptalllığın dikalasını yapmış olan kızdır . en nihayetinde sözlüğümüzde rezil olmuş bir kızdır .

  burdan o arkadaşa seslenmek istiyorum ;

  ey kapalı arkadaşım !

  senin ne işin var sahillerde , deniz kenarlarında ? bi kere sevgili bulmaya ne hakkın var ! ?? ha sevgilin mi var , ne işin var su birikintilerinin dibinde ! ?? burdan sözlükçe seni kınıyoruz !!!

  oldu mu beyler ??

  yarın bi gün siz de camiye jöleleri saçlarla , küpeli kulakla , uzun saçla gitmeye kalktığınızda birisi kafanıza odunla vurmaya kalkarsa hiç ağzınızı açıp homurdanmayın ...

  (bkz: öyle köte börek yağğğak)
  11 -2 ... peter tırpan
 9. 9.
  kızım ne işin var senin burda elin erkekleriyle, islamda evlenmeden erkeğin eline değmek yasak değil midir diye sorulması gereken kızdır. (bkz: ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol)
  1 -3 ... carant
 10. 10.
  (bkz: aradığınız kişiye şu anda ulaşılamıyor)
  (bkz: kapalı)
  3 -1 ... nevi sahsina munhasir