bugün

(bkz: acı hayat)
emlakçıdan arasalar gururlarından bir şey eksilmeyecek olan çiftlemedir.
şahsi kanaatim o kişilerin gururludan ziyade, cimri ve parayı kimseye kaptırmama niyetinde olduklarıdır. zira gurulu öift kışın sokakta da kalsa 3 kuruş için kimseye yalvarmaz gelecek zarar maddi olsun manevi olmasın onlar için yeter...
not:sanırım kötü oylanacak ama, fakir yahut o an için oarası olmamak gurur katmaz insana.gurur katacak davranış kimsenin önünde eğilmemektir...
not2:bu benim kendime ait gurur anlayışıdır.
dün gördüm sokakta yürürlerken. kadın kocasının koluna girmiş apartmanların üst katlarına bakmakta, kocasıda telefonla konuşuyordu. yanlarından geçerken adamın _abi depozit yerine senet versem olmaz mı? diyodu ama içinden bağıra bağıra (mniskym senin gibi paragözün) dediği belliydi. üstlerinden başlarından evlendikten sonra pek giyecek bişey almadıkları belliydi. ailelerden pek bişey kalmadığı tek dayanaklarının kendileri olduğu belliydi kadının kocasının koluna sıkı sıkı sarılmasından...emlakçıya bir kira bedeli komisyon vermek istemiyorlardı belli.. yorulmuşlardı belki 3-4 ev bakmışlardı bütün gün.. yanında karısı olamasa fahiş fiyat veren ev sahibine _içinde karı da veriyomusun diyecekti belki ama biz düşünelim demişlerdi belli... belki ev de küçük çaplı bir tartışma geçmişti. karısı ev sahibine o kadar sert konuşmasaydın demişti belki. adam okkalı bir küfür savurmuştu belki. bu karda kışta ev arıyolardı. inşallah bulmuşsunuzdur...