1. 1.
  Türkiye'deki internet sonuçlarında aramalarda ilk beş listesine giriyor.

  Yayınlanan araba ilanları herkes tarafından görülüyor ve fark ediliyor. Bir araç kendi değerinin üç katına antika olmasa dahi fiyatlandırmaya kadar gidiyor.

  https://www.sahibinden.co...model-308-825507631/detay

  Bu aracın fiyatı 60 bin TL olarak yazılmış. Yok başından önce ki benzer fiyat ise 45 bin TL. Şuan için bu markanın sıfır aracını en düşük 130 bin e alabiliyorsunuz.

  Megan

  https://www.sahibinden.co...ekno-plus-824649521/detay

  Bu aracın yılbaşından önce ki fiyatı 45 bin TL.

  Polo 1.6

  https://www.sahibinden.co...200bin-km-824790794/detay

  Bu araç ölmüş. Resmen ölmüş hurda olarak bile kullanmaması gereken araca 48 bin yazılmış. Bu aracın yılbaşı öncesinde ki fiyatı 30 bin...

  işin ilginç yanı, alan herkes üzerine para kar ekliyor ve araçlarını değişiyor. Sürekli olarak bir yıl içinde al sat yapılan araçlar hızlı değer artışı gösteriyor. Bunun sebebi ise sahibinden sitesine girip benim arada 55 yazmışlar ama benim aracın koltuk ısıtması var geri stop lambasıda var. Birde benim araçta iki tane ayna var ben 60 yazarım diyorlar.

  Eklediğimiz araçlar en düşük bütçeli insanların alacağı sıradan arabalar. ilginç olanı fiyatı değil araçların ölü olmasına rağmen kazandırıyor olması.
  11 -3 ... promer
 2. 2.
  Kuzenim 50 bine i20 aldı 65 e ilana koydu bu fiyatta bile hala ilgilenen varsa piyasa bitmiş demektir.
  3 ... mentollukar
 3. 3.
  Şu an ben de araba arıyorum ve yılbaşından önce araba almadığım için it gibi pişmanım. Lakin Dünyanın her ülkesinde benzer siteler var. ve hiçbiri 2. El fiyatlarının yükselmesine sebep olmuyor. Hiç hir site veya uygulama piyasayı yukarıya çekmez çekemez. fiyatların yükselmesini sahibinden.com'bağlamak. Türkiye'yi kıskandıkları için dış güşler doları yükseltiyor demeye benziyor. Ne olmuş da yılbaşından sonra fiyatlar uçuşa geçmiş acaba. Sebebi ne? Ötv kdv ve mtv vergisine yapılan bimdirmeler olabilirmi acaba. Sen sıfır bi arabanın fiyatının iki katı kadar vergi alırsan 2. El fiyatları da otamatik olarak sıfır fiyatlarını takip edecekdir. Hatta bazı araçların 2. Eli sıfırından bile pahalı şuan sebebi ise piyasa da sıfır araba yok. Çünkü satılmıyor üstüne bir de corona ve ekonomik kriz de tuz biber olarak eklenince satışlar dibi gördü. Bu dolaylı yoldan payasaya arz edilen 2. El araç sayısının da düşmesi demek. Bir şey ne kadar az ise fiyatı da o kadar yüksek olur. Yüksek fiyatlar yüzünden sıfır araba almaktan vazgeçen insanlar da 2. Ele yönelince fiyatların katlanması gayet normal. Corona yüzünden bir miktar düşüş olsa da hazirandan sonra muhtemelen tekrar yükselişe geçecek fiyatlar. Yıl sonuna kadar 50 bin olan araçlar 65 70 olabilir. Yılbaşından sonra götümüze sokulan vergi kazığına göre piyasa tekrar fiyatlanacaktır. Aşağı yönde olacağını da sanmıyorum açıkcası.
  4 ... enkidu1986
 4. 4.
  Letgo veya arabam.com ne olacak.
  Facebook bile ilan ağı kurdu.
  2 ... ekonovich
 5. 5.
  özellikle araç-daire-arazi fiyatlarında söz sahibi sitenin kapatılması isteği.

  aracınızın fiyatını bir üstteki ilan belirliyor. kapatılması makul bir istek değil tabi ki de, lakin özellikle araç fiyatlarına bir düzenleme getirilmeli. adam içinde fabrika kokusu var deyip kendine göre kıymet biçiyor.
  2 -1 ... aeneskral
 6. 6.
  gencolar 2. el fiyatını arabanın sıfır fiyatı belirler. adam istediği kadar o 30 yazıyorsa benimki 35 eder yazsın bunlar münferit satışlardır. çoğu aşağı yukarı arabanın durumuna benzer bir bantta fiyatlanır. (arabanın hasar kaydı yüksek, pert olması falan yoksa). ayrıca şu da var, araçlar kasa değiştirse de, motorlarında bazı farklılıklar olsa da 5-6 yıl önceki modeli ile arasında bariz farklar yok. örneğin passat b7-b8 kasaları ve bunların makyajlı kasaları hemen hemen birbirine yakın arabalar. sıfır b8 kasa pahalı olunca b7 kasalarda pahalı oluyor.
  3 -1 ... erme1984
 7. 7.
  (bkz: serbest piyasa ekonomisi)ni duymamış yazar beyanı. Bu ülkede istediğin malı istediğin fiyata alıp satabilirsin. liberalizm yersen.
  4 ... monalisanin ifadesiz yuzu
 8. 8.
  Valla bence kapatılması gerekir. Geçen yıl 38.500 e opel astra aldım. Su an 59 60 bin yazmışlar. Ulan insanlar bu parayı nerden bulup alacak? Tamam herşey yükseldi geçen yılki 38.500 bu yıl aynı değil ama bi usul adap olur be kardeşim. Hadi opel neyse Bi tanesi broadwaye 59 bin yazmış. Ulan sizin allahınız yok mu?
  2 -1 ... okeyebesinci
 9. 9.
  internetten iki araba resmi bulup kaporacı işine giren ibnetorlar var.
  3 ... vexillarius of theodopolis
 10. 10.
  Piyasada sıfır araba yok, ikinci el arabalara nur yağdı diye sansasyonel haberler yaydılar, fiyatlar da uçtu,
  2003 model 189bindeki arabasını 189bin e satmaya çalışan bir tanıdığım var, akrabam yazmaya elim varmadı aq, fiyatı yaptığı km ye endekslemiş pezz.....
  3 ... beterbocek v2