1. 1.
  Sahibinden.com’a koyulan çoğu ilana damlarlar. Genelde us armyde asker olan bir abdli gibi tanıtırlar kendilerini. Nijeryadaki kuzenlerine sattığınız ürünü hediye yollamak istediklerini söylerler. Kargo parasını da karşılayacaklarını. Güzel bir tezgah fakat genel olarak bu tezgaha telefon bilgisayar satanlar gelmiş. Ulan hiç mi demiyorsunuz? Bu adamın ülkesinde sıfırı daha ucuz, niye benden alıp üstüne 500 tl Kargo parası versin? Nys. Mailini isteyip bank of america’dan mail atmış gibi yapıyorlar. Eğer ürünü göndermezsek europol peşimize düşeceğmiş. Sahibinden.com’un bir an önce bu nijeryalı delileri durdurması lazım.
  4 ... bu ne bilimsizliktir
 2. 2.
  büyük anneannemden kalma antika iran halısını satmak isterken tosladığımız dolandırıcı. aşırı inandırıcılar bu arada fakat atılan mail baya vasat. geliştirilmesi gerek. 7/10.

  Kişiler kendilerini önemli biri olarak tanıtıyor, asker, polis oluyorlar genelde (sanırım güven verdiği için) size ürünün fiyatının üstünde para teklif ediyor kargoyla vs. Dolar bazında söylüyor yani. O adresi söylüyor bizden hesap numarasını alıyor ve yarın ödeme yapacağını söylüyor. Mail gelmesi gerek hesabınıza para attığıma dair check edin diyor. gelen mail bank of america’dan (amerikanın en ünlü bankası) işte onun ismi benim ismim ve atacağı miktar para. Diğer entryde de söylendiği gibi kaliteli bir mail değil fakat yiyen yer yani. Kargoyu gönderip gönderi kodunu mail olarak (bankaya:d) attığımız zaman paranın geçeceğini söylüyorlar. Bir kere resmi kuruluşların mailine geri dönüş yapamazsınız.
  Böyle bir hikaye işte. Başka bir ülkeden mesaj geldiğinde sakın inanmayın.
  5 -1 ... ruyadefteri