bugün

Bekara, öğrenciye verilmez. Tek kadına verilmez, tek erkeğe verilmez. iki erkeğe hiç verilmez.
Az kullanılmış, temiz, bayandan. Yersen..
memurdan temiz boyasız model yükseltmek için satıyorum adlı klişeler.
(bkz: acil)
Bedelli için acil satılık.
"Araba hakkında soru sormayın"
"Ciddi alıcılar arasın" gibi klişelerdir.
(bkz: keyfe keder boyalı)

bunu yazanları görünce kafamda sanki adam bir sabah kalkmış fırçayı almış lay lay lom boyamış hissiyatı canlanıyor kafamda.

anası sikildi arabanın demiyor da laf ebeliği yapıyor şerefsizler ya.
Arabayı bilen biliyor. (Yani kimse bilmiyor.)
Heryeri temiz birkaç boya varmış bende bilmiyorum eski sahibinin zamanında boyanmış. (Yani komple boyalı)
Araç bel altı temizlik boyalı.(yani arazide kaldırımda orda burda arabanın a*zına s*çıldı.)
Kesinlikle orijinal, ben kefilim. (Orjinal tek vida bile yok arabada)
Ufak tefek rötuş boyaları var. (Araba şehiri içinde birkaç kazaya karıştı ama pert değil idare eder).
Boş soru sormayın kalbinizi kırarım. (Araba rezalet, soru sorma hatta arama elimde kalacaktı araba bi umut ilan koydum).
Bayandan tertemiz. (Araba bitik, belki hiç bayan bile girmemiştir arabaya, modifiyeli 90 model şahin ilanına bunu yazıyor var sen düşün ha öyle araba yapacak bayan varsada uzak durun o ayrı mesele.)
Araba ful paket telefonda sormayın. (Yani yüksek ihtimal araba en boş paket.)
Ölücüler mezarcılar aramasın. (Galerici veya piyasayı bilen aramasın keriz bulup okutucam diyor yani.)
Bütün bakımları yetkili bayide yapıldı. (Belge var mı, yok. Yani araba bakıma bile gitmedi, kazadan kazaya sanayideydik ona bakım diyoruz.)
Araba sadece uzun yolda kullanıldı. (Araba şehirden bile çıkmadı, veya marko polo gibi dünyayı gezdin şehir tabelasını görünce sağa çektin inip yürüyerek devam ettin.)
Tüp hiç takılmadı. (Satmadan önce yeni söktük.)
Ufak tefek masrafı var fiyattan düştük pazarlık yok.(Araba ölmüş, dökülüyor.)
Doktordan tertemiz. (Evet binerkende steril elbiseyle biniyor mübarek biz arabada s*çıyoruz.)
Değil sigara, içinde küfür bile edilmedi. (Çakal kasa e30 bmw ve adanadan yazıyor kardeş küfürü geç neler oldu o arabayla diyemiyor.)
Motor %80 durumda. (Yani yağ yaktı yakacak, bende kurtulmaya çalışıyorum.)
Km kesinlikle düşürülmedi piyasadaki araçlarla kıyaslamayın. (Km satıştan bi hafta önce 300.000 düşürüldü henüz 20.000'de ama bitmiş araba.)
Geleni üzmeyiz bir miktar pazarlık var ama araç başında. (En fazla 500 tl indirecek gitme bile.)
Arabama kesinlikle kefilim beğenmezsen getir ben alırım şuan nakite sıkışığım. (Getirince almayacağım hatta tanımıyorum bile sen kimsin.)
Çok acil ihtiyaçtan satıyorum yoksa çok memnunum.(bizde keyften satıyoruz zaten deli s*kti bizide.)

Evet dostlar, benim bildiklerim gördüklerim bu kadar. Siz siz olun satıcının sahibinin vs sözüne değil arabaya bakın o size herşeyi anlatır dili olmasada.(Sahibinin tipinede bakın oda çok şey belli eder.)
aracımız az hasarlıdır klişesidir. mesai arkadaşım alacağı zaman günlerce baktık buradan satıcıları aradık hep aynı şeyler söylendi. bir kısa mesaj servisi var oraya mesaj atıyorsun 7 lira mı ne ücreti var ama aracın anasını babasını dedesinin bilgisi geliyor. o az hasarlı denilen araçların alayının 10 bin ve üzeri hasar/kaza kaydı çıktı. iyi ki az hasarlıymış bir tek motorları patlamamış.
Çıtır hasarlı araç.
Emsalsiz araba, bu albea dan sadece bir tane üretildi.
Eğer "motor ve yürüyen çok iyi" yazıyorsa araba %100 sağlam kaza geçirmiştir.
Aga adama diyorum ki; bana yolla kapıda ödeme yapayım, al paranı git. Adam nuh diyor peygamber demiyor. Lan adama keş 2500 vereceğiz neymiş yanına gelip almalıymışım. Ne dingil insanlar var yahu. Evet
Vekaletten işkillenip arabanın sahibi kim diye sorulunca “mülk Allah’ındır” diye takiyye yapan alsatçı götveren bu sözüm sana;

-büyük orospu çocuğusun!
Kupon araçtır emsalsiz.
memurdan temiz. doktordan bakımlı. keyfe keder boyalı. boş laf için arayanın kalbini kırarım.
Dosta gider. Meali; arabanın anası sikilmiş vaziyette ana sikicek enayi arıyorum.
Dosta gider: aleviyim ararken merhaba filan de, durduk yere ortam gerilmesin!

Orjinal: valla boya kaporta filan hiç uğraşmayalım dedik araba zaten eski olunca artık böyle satmaya çalışıcaz!

Tramer kaydı yok: kazada karşı tarafa çöküp parasını aldık, paranın yarısını yedik, yarısıyla da arabayı tanıdığa yaptırdık.

Alman panzeri: atmosferik motorlu vw, inancın olsun panzer daha az yakıyor. Şaytze ulan!
ilandaki araçların çoğuna park halinde çarpılmış oluyor. akan trafikte kaza yapan araç çok nadir.
--tokatçı was here--
Baştan uyarayım tadımız kaçmasın. Abi şu olur mu bu olur mu bu kadar param var vesaire diye aramayın kalbimiz kırılmasın.

Araç 6 yıldır bende benden önceki sahibi akrabam geçmişini bildiğimiz bir araç. Şimdiye kadar tık demeden çalışmış 470.000 lik km sini uzun yolda iş seyahatlerinde yapmış yorulmamıştır.

Bir defa ufak bir sürtme ile airbag sensörü aktif olmuş ve airbag açmış bu yüzden tramer de sigortanın şişirdiği ağır hasar kaydı görünmektedir.

Tavanında güneş yaniklari olduğu için bizzat tarafımdan boyatılmış ve eski yakışıklı haline tekrar kavuşmuştur.

Kaput-sağ-sol kapı sök tak bagaj lokal boyalıdır. Bakımları zamanında eksiksiz yapılmıştır. Şase bodye direkler bebek gibi.

Tam anlamıyla dosta gidecek araçtır alan dua eder.

Selametle.

Not: namaz vakitleri aramayın.

--tokatçı was here--

görsel
Ön kaput, Far, sol ön çamurluk ve hava yastığı takıntısı olanlar aramasın.
şahin parasına avrupa araba.
Bayan öğretmenden temiz i20.
"açıklamayı mutlaka okuyun."
okudum değişen bir şey yok.
sakın aramayın kalp kırarım.