bugün

aracımız MUAYYERDiR : aslen muhayyer olup gerçek anlamı: Beğenilmediğinde geri verilebilecek eşyadır.
DEYiŞENi yoktur: aslında değişeni yoktur demek istiyor(doğru kullanımı çok azdır)
cümle genelikle ALICISINA diye başlar, satıcı da haklı adam arabayı beğenir maksadı almak değilde arabanın içinde özçekim yapmaktır her şeyi düşünmek lazım ( böyle insanları da esefle kınıyorum)
bazı başlıklar da 'KAPORA ALINMIŞTIR' karşılar bizi: yanlış kullanımı kaparodur.(istisnasız şekilde doğru kullanılan bir kelime ama sözlük altını kırmızı çiziyor neyse...) yahu sen kaporası alınmış arabayı niye satıyorsun be adam senin amacın nedir metro turizm gibi bir koltuğu üç kişiye satıp kısa yoldan köşeyi dönmeye mi çalışıyorsun.
birde şöyle denir 'daha ucuzu varsa getirin ben alayım.'alıcı konumundan bir anda satıcı konumuna geçersiniz kafanız karışır.
son olarak ARACIMIZ RESiMLERDE GÖRÜLDÜĞÜ GiBiDiR, yazar ki bu en garip olanıdır; düşünsene aslında satmak istediğin kendi aracın ama gıcıklık olsun diye arkadaşının arabasının fotoğrafını yüklüyorsunuz.( bu arada aracın resmi olabilmesi için çizilmesi gerekir yani onlar fotoğraftır bu anlatım bozukluğunu gidermek için hemen sahibinden.com'a girip uyarı mesajları yazayım inşallah mesaja cevap olarak ağır küfür yazmazlar.)

edit: anlaşılmamış bir entry daha o kadar parantez içine açıklama yaptım ama sağlık olsun.
-ürünü bilen bilir.
-jelatini üstünde.
-sıfır gibi.
-çalışıyor mu diye denenip kutusuna koyuldu (evet o kadar parayı çalışıyor mu diye denemek için verip sıfır ürün aldın güzel kardeşim)
Bayandan doktordan icinde sigara icilmemis kufur dahi edilmemis az kullanilmis paketi dahi açılmamış garantisi devam eden sigortasi kaskosu yapili jelatini sokulmemis sifir.
sahibinden = simsardan

garaj arabası = karının tekinden aldık a.ına koyulmuş

değişeni yoktur = ellenmedik yeri kalmadı

kupon bir daire = çakacak enayiyi arıyoz

keyfe keder değişiklik = ev en son 30 sene önce bakım gördü.
güneş yanığından boyalı (tabi canııım)
Dört beş yerde lokal boya (lan bi arabada zaten kaç tane yer var pezevenk)
Fiyat sondur kalp kırmaktan çekinmem (sert yapma korkuyorum erkeğim)
Bebekler bebeği (cami avlusunda bırak kaç o derece).
tok satıcı görünmek isteyenler acelesi yok yazarlar. (bu paraya kekleyecek bir enayi bulursam satacağım).
(bkz: emsalsiz) tabi ki yalan arabanın pert kaydı var.
Kaskodan para almak için masrafı yüksek gösterilmiş.

anlamı: aracın anasını siktik sizinkine de niyetliyiz.
az kullanılmış 2.el, oysa arabanın sadece 3 tekeri kalmış.
Hasarsız demeleri yok mu hastayım. ifrit oluyorum. Lan bir sürü otu boku çıkıyor. Bir siktirin gidin diyesim var.
Full+full.
içinde küfür dahi edilmedi.
çıtır hasarlı.
bizi bilen bilir. sen kimsin lan amuğa godum. merkez bankası genel müdürü müsün.
sahibinden temiz ikinci el

ihtiyaçtan satıyorum .
Anadolu çomarlarlarının yine daha kendinden saf olan anadolu çomarlarını kazıklamak için kullandığı yalan içeren kelimelerdir.
boş muhabbet için aramayın kalbinizi kırarım.

beyaz melek satışta.

semtin gözdesi.

aracımızda sadece 5 parça boya vardır. (araba kaç parça ki zaten?)

boya takıntısı olan aramasın.

araç fotoğraflarda görüldüğü gibidir. (retrica)

şu olur mu bu olur mu demeyin. fiyatım sondur.

parası olan değil hastası olan biner.

yer uçağı

alıcısına şimdiden hayırlı olsun.

çiziklerden dolayı komple boyalı.

çıtır hasarlı

kaskodan para almak için hasar yüksek gösterilmiştir.

komple temizlik boyası yapılmıştır.

takas fiyatım farklıdır.

galericiler, ölücüler, mezarcılar aramasın.

bel altı boyalı

boyasız, değişensiz binicisine on numara araç

xxx otomotiv farkıyla..

lpğ ruhsata işlidir.

eyirbek, abs, esp, kılima mevcuttur.
Az kullanılmış
Temiz
Bayandan
Sağlam.
içinde küfür dahi edilmedi (komik satıcı ilani).
doktordan, bayandan, ogretmenden (esnaftan)
yer ucagimi satiyorum (sahin, dogan)
cam tavan (sadece sun roofu var)
hatasiz (10.000 hasar kaydi var ama carpip kactilar)
full+full (hava yastigi bile yok)
orijinal (sadece koltuklari degistirilmemis)
ilk sahibinden (km ile bile oynanmis on yasinda araba)
cizikleri silmek icin boyattim (komple boyali)
cok acil (arabam bir yildir ilanda fiyati da dusururum ilgilenin)
-araçta 3 parça lokal boya var; (meali: 3 te olabilir 13'te, yersen)

-sigara içilmemiştir; (meali: esrar içtik amk, hatta bonzai patlattık arabada)

-asfalt canavarımdan ayrılıyorum; (meali: almayın bu arabayı, alırsanız gözüm kalır)

-ciddi alıcılar arasın lütfen; (meali: güzel teklifle gelirseniz indirim daha yaparım)

-arazi canavarı ama arazide az kullanıldı; (meali: dağ tepe hunharca vurduk off-road'un gözüne)

-araçta güneş yanıkları var; (meali: araba o kadar eski ki)

-tüm ağır bakımları yapıldı; (meali: sazan mıyım lan ben, sattığım arabanın ağır bakımını neden yaptırayım ki)

-araçta ciddi olmayan hasar kaydı vardır; (meali: araç pert amk)

-full + full; (meali: arabanın oynamadık yerini bırakmadık)

-meraklısı iyi bilir; (meali: bu arabayı aldık ama piyasası yok amk, son sahibi olacak enayiyi arıyoruz.)

-araçta 40.000 tl hasar kaydı var ama karşı aracın kaskosu yok diye bize yazdılar; (meali: araç pert bu yalana ben bile inanmıyorum ama ne yapayım)

-(98 model bir araba için)orijinal 65.000 km'de garaj arabası; (meali: 5 kere 100 bin devirdi aslında)

-yağını suyunu yakıtını koy bas gaza; (meali: en yakın tamirciye kadar götürür)

-radyatör yeni değişti; (meali: radyatöre bir avuç kırmızı biber attık)

-araç fotografta görüldüğü gibidir; (meali: alıyorsan al soru sorma amk çocuğu)

-çıtır hasarlı; (meali: pert.)

-takas ve vade teklif etmeyin; (meali: para lazım orospu çocukları, çok para lazım)

-ön takıma hafif ayar gerektiriyor; (meali: rotlar rotiller ve amortisörler gidik.)
(bkz: garaj arabası)

o kadar çok garaj arabası var ki sanırsın her gün kaldırım kenarlarında gördüğümüz arabalar yıllardır orada hiç trafiğe çıkmıyorlar.