bugün

türk futbolu adına utanç verici bir durumdur.
kalan iki yabancıyı da sonradan oyuna almaktır. yabancı sınırsız olsun tek bir türk burakmazlar takımda.
var ki oynatıyoruz takımıdır. önemli olan formadaki bayraktır. maçtan önce istiklal marşı okunuyorsa yeterlidir.

almanyada sınırlandırma yok. bayern'in başarısına bak. fransız adam 3 kupayı aldırtıp yılın topçusu oluyor. o adam o kupaları alırken üstünde alman bayrağı var. döşland döşland über alles. biz yabancı oynatınca auuuvv. allahınızı severseniz: hamit'i mi oynataydık? ceyhun gülselam'ı mı oynataydık? eray işcan'ı mı oynataydık. yabancı sınırı yüzünden türk futbolcular bu kadar pahalı ve götleri kalkık. uyanın lan biraz. adam bana mecbur diyor. çalışmıyor, yan gelip parasını alıyor. aklımızdan zorumuz nedir anlamıyorum ki! sizin özel bir işletmeniz olsa türk olup çalışmayana mı para vereceksiniz yabancı olup çalışana mı? önce bir kendinize dürüst olun.
Arsenal maçına 7 yabancıyla takıma benzer. Tek fark yabancı sınırına karşı çıkıp kendisiyle çelişmez !
galatasarayın yenilmesine sevinip türküm demekten iyidir.
bruma ve amrabat'ın da girişleriyle sahada 10 farklı yabancı oynatmış türk takımıdır.

keşke yabancı pasaportum olsaydı lan belki ben de real'e karşı oynardım.
kalan üç futbolcusu da "türk statüsünde oynayabilen yabancı" ise, o takımın kim olduğu malumdur hani.
Yerlilerde yabancılarda para için oynadığından yaptığında bir yanlış olmayan takım kim iyiyse o oynar büyük bir ekonomi bu.
bunu oturup taşak konusu yapmaya çalışan danyal denyolara sormak lazım:

1)endüstriyel futbol nedir?

2)sen beşiktaş olarak en son hangi türk futbol yıldızını yetiştirdin?

3)sen beşiktaş olarak, hani olmaz ya, realle oynuyorsun diyelim, o maça sivok yerine ibrahim toraman'la mı başlayacaktın?

4)yahu her şeyi geç, sen beşiktaşlı olarak hiç şampiyonlar liginde 2.tur görebildin mi?

beyler galatasaray'la makara yapacaksanız hiç değilse çeyrek final görmüş feneri, bilemedin 2.turu sonuna kadar zorlamış trabzon'u tutuyor olun ki bi sikleyelim.

nuh nebiden kalma şampiyonlukları legalleştirip bakın 2.yıldızı da taktık diye gezen eziklerdenseniz, geçin bu işleri anam babam.

bizim real'den yediğimiz 6'yı siz leeds'ten yediniz. bize elenen leeds evet.

hee inşallah şampiyon olursunuz da gökhan süzenle, tolga zenginle, oğuzhanla bir real maçı yaparsınız.

noldu, yutkunamadın mı kardeşim? maçtan sonra camiacak yutkunamayacaksınız zaten.
inter şampiyonlar ligi finaline 11 yabancıyla çıkmıştı. sahada italyan futbolcu olması için, materazzi son anlarda oyuna dahil olmuştu.

şimdi kim, bunları hatırlıyor sevgili kardeşim? ama inter'in italya'ya kupa götürdüğünü herkes hatırlayacak.
daha düne kadar "aleeeeexxxxx" diye domalanların yadırgamaması gereken durumdur.
Aynı zamanda Domalıp real madride kendilerini becerttirmişlerdir.
buna rağmen 6 gol yiyip oturmakta cabasıdır. evet.
Bunu fenerbahçe de yaptı , galatasaray da , beşiktaş ta. Haliyle bu 3 takım taraftarının da bu konuda birbirlerine laf sokma şansı yok.
(bkz: 8 sayısının sübliminal değeri)
güncel Önemli Başlıklar