bugün

sagopa kajmer melankolia denen müzik türünün yaratıcısı ve duayenidir. killa hakan ise daha çok cezayla beraber söyleyen underground Rap sanatçısıdır. Mana olarak bakıldığı zaman melankolia nın yani sagopa kajmer(yunus özyavuz)in üstünlüğü farkedilir. killa hakanın şarkıları komiktir daha çok R&B yada Blues tarzında söyler. Sonuç Olarak sagopa kajmer in ezici üstünlüğü vardır.

--
Via MebApp.com
arabesk sanatçısıyla rapçinin karşılaştırmasıdır. varın siz bulun hangisi hangisidir..
Sagopa kajmerin şarkıcı olduğunu tartışıp öyle karşılaştırma yapılması gereken durum.
sagopa kajmer'in yanında sözde killa olan hakan'ın esamesi bile okunmaz.
neden mi?

killa hakan'ın her şarkısı "yaptım, ettim, dövdüm, bıçaklarım" havasında. Bu adam konuşma havasında rap yapıyor bir şarkısında adam gibi 2 tane puch yok.

Sagopa kajmer'in her şarkısının her dizesinde neredeyse punchline var. bu adam öyle yazıyor ve söylüyor ki her kitleden insan bir şey öğrenebilir.
sami yusuf vs kurban gibi bir karşılaştırma.
her ikisi de kendi tarzlarının en iyileridir. karşılaştırılmaları saçmadır.
sagopa kajmer gora nın , killa hakan berlin kaplanı nın müziğinde emek sahibidir.
ikisini de sevmem. ancak sagopa hiç değilse müzik konusunda dj'lik konusunda %100 daha kalitelidir.

killa hakan komiktir ayrıca. lirikleri dahil hareketleri ile beraber gülmekten öldürür.
karşılaştırılmaması gereken iki rapçi.

sagopa daha çok melankoli ağırlıklı parçalara yönelmiş bir rapçi.
killa hakan ise almanya da doğmuş büyümüş gurbetçi bir rapçi.
onun tarzı ise daha çok agresif parçalara yöneliktir.

uzun lafın kısası.
ikisi ayrı dünyaların insanları.
şimdi sagopayı bi keresinde okan'da mı beyaz'da mı ne görmüştüm.
ama killa'yı hala anlayamadım. acaba killer mı demek istiyor orada. hani killer ingiliz aksanıysa 'killa'* diye okunuyor, belki ingiliz bir göçmendir. bilemedim. kesin killerdan gelmedir yahu.

edit: almanyadanmış ama olsun.ingiltereye yakın.
bir kere dinlemedim, "acaba yanlış mı yapıyorum" u aklıma getiren karşılaştırma.

sagopa yabancı değil, sakallı olan da, ötekini hiç çıkaramdım?

(bkz: kim la bunlar)
sagopa kajmer, silahsız kuvvet iken gördüğü saygıyla şu anki gördüğü saygı arasında dağlar kadar fark var. killa hakan ise ayrı bir konu, türkçe rap dinleyicisi tarafından daima ayrı bir yeri vardır ve bu devam edecektir muhakkak. hakeder veya etmez bilemem ama killa hakan bu konuda daha önde. sagopa kajmer'in saygıyı yitirmesinin nedenleri saymakla bitmez.
(bkz: sagopa siker baba)
killa hakan'ın isminin aynı yerde geçmesi bile ayıptır.

ergenlerin ilahı sagopa kajmer'in bu adamın kalitesine yetişebilmesi için daha çok secdeye durması lazım.

not: gençler sakin *

edit: ciddi olamazsınız bu kadar ergen olamaz. daha fazladır.