bugün

her kesimin kendinden bir parça bulabileceği,şairleri kıskandıracak kadar anlamlı eseler bütünüdür.
ben hüsrana komşuyum son albümündeki en iyi parçadır.
son albümde de 'sago yine yapmış' dedirtti bizlere. hepsi birbirinden güzel şarkıların ama beni en çokk etkileyen 'kendim için' ve 'ben hüsrana komşuyum' oldu. eski albümlerinden de örnek vermek gerekirse, baytar, kendime sarılır donarım, bir pesimistin gözyaşları, drama yolları, sansür perdesi... uzayıp gider. aranızda meraklısı varsa şu adrese girmelerini öneriyorum: http://www.rapzede.com
aralıksız dinlenebilen şarkılardır. hiç kasmadan düşersem yanarım şarkısı 2 gün boyunca sıkılmadan dinlenebilir.
dınlendıren bır tınısı var dıger rap sarkılarına nazaran

Başım heyelan, dilim gözüm,sazım belan, sözüm özüm
Bulunsun çözüm egosistemleriniz çöksün
Fakir mantıklarında derin kritikler yapan sahtekârlar var,
Yumruğumu bir dalaşta kaybederken, tekmelerimi kıranlar var
Üzerime yapsın Rab'dan dualar.
Kaybettiğim sırlarımı aramaya koyulmalıyım.
Devirebilmek için hatırlamak gerek dudakları kelebek.

süper bi şarkı.
...nı dinlemeyi fazla abartmamak lazim. bir süre sonra otomatikman pesimistlesiyor insan. artik ota boka "ben niye yasiyorum? aslinda ben yürüyen bir cenazeyim!" diye haykiran bir bünye cikiyor ortaya. kendimden biliyorum 2 sene ruh gibi dolasmisligim var. lise zamani.. kulakta kulaklik eksik olmaz. non stop sago.. arkadaslar yaklasmaya korkuyordu. gözlerimi kismis gri dünyayi seyrediyordum. halbuki abartmamis olsam, arada bir anlamli(!) duygu yüklü gülben ergen sarkilarini dinlesem, heyooo diye her ortama aksam dimi ya hayatimin en eglenceli zamaninda kasmisim kendimi yok yere..

tanim: türkce rap konusunda kale alinacak adam gibi adamin mükemmel ötesi kelimelerle süsledigi *dinlenilesi sarkilar.
Halim yalın, son sireni benim için çalın.
Resmini çekmelisin her anın, kanıdı olmalı her feryadın.
Beni burdan alın, canım sıkkın.
Yarimi alıp yarın ucuna bırakın, yarın kalbimi yarın.

zaman zaman sadece şarkı sözlerini okumanın bile keyif verdiği şarkılardır.
bilgilerimiz sis...kaybolur batan güneş gibi.
akıl inzivaya çekilir,birgün ter edip gider bizi
sevgi tutuklu bir kral,esaretten bezmiş meğer.
aşk bir mülteci,göçüp gider bilmez değer.

asıl adı yunus özyavuz olan rapçi.
para için değil sanat için üretilmiş şarkılardır. 2 gün önce repçi bir arkadaşımdan full albümlerini aldım ve tam 2 gün boyunca dinledim. eşin dostun tepkisine rağmen hem de...
en hafif tepki şuydu:
-senin gibi bir adam bunları nasıl dinliyor ya?
bu kül tablası kaçıncı kez yattı sigara altına?
söyle her nefeste kaç adım yanaştım tahtıma?
neferin nefesi manevi ve her maneviyatta.
cesareti sakladın ve cebine tıktın.
bıkıktın.
halden anlamazlar ordusuyla aynı yere tıkıktın.
sancılarına karşı sen yıkıktın.
hep bakıktın akibetine.
sürgüne kakıktın.
analiz her bedende ayrı ruhtu.
sen kayıptın.
güncel Önemli Başlıklar