bugün

sagopa kajmer cüppeli ahmet hocanın vaazını dinlerken görülmüştür. rap in kralı sagopa her demecinde dine yer vermesiyle; işine dini karıştırmış, gözümden düşmüştür.
(bkz: bu bilgi günlük hayatta ne işimize yarayacak)
insanları kendince sorgulamak ve eleştirmekten başka bir şeyle meşgul olmayı sevmeyen aynı zamanda kendini bunların uleması gören bünyenin ürünlerinden sadece biri.peki bu bünye kendine bazı soruları sormuş mudur?
1) sagopa kajmer'in bu lirikleri içerisinde kendine ters düşecek hangi iletilere rastlamıştır?
2) acaba sago'ya bok atma girişiminin altında bu tarz manevi ifadeler altında ezilmek ve kendini kötü hissetmek mi yatmaktadır?
3) sago'yu niçin dinliyor acaba bu bünye? dinleme usta o zaman.git absürd ve boş sözler yazan,sırf ritim kokan ve anlamdan yoksun müzik dinle.kendini belki öyle rahatlatırsın.oo yeaaah der sonra oturur içer,sıçarsın.
bunları bi sor kendine arkadaş.olurmu?
sagopa kajmer gerek aldığı eğitim, ki fars dili ve edebiyatı mezunudur, gerekse dünya görüşü bakımından oldukça renkli bir karaktere sahiptir. Şöyle ki; Samsundan istanbula geldiği ilk zamanlar saçları uzun, sırtında gitar Taksimde dolanan bir rock sevdalısıyken, breakdance yapan bir b-boy'a dönüşmüş ardından Türk Rap süreci başlamış ve birbirinden dolu, birbirinden dinlenesi, birbirinden ölümsüz eserleri beğenimize sunmuştur.

Bu kısa açıklamadan sonra gelelim hutbemizin mevzuuna. Yunus Özyavuzun (sagopa kajmer) Ömer Hayyam tarzı bir yaşam felsefesi var. Şarkılarını da Rubaita benzetir. Onu bir barda körkütük sarhoş ta bulabiliriz, bir camide ön safta namaz kılarkende. Çünkü mühim olan yapılan eylemler değil, bu eylemlerin ardındaki amaçtır. Taktir edilesi bir yaklaşımdır.
şarkılarından çıkarabileceğimiz tespit.
(bkz: ya rab bizi özler)
(bkz: sıçsa yiyecekler)*
tecavüzcü olsa bu kadar aşağılanmazdı.

biz zorla vermeyi severiz, acımadan da zevk almayız öyle değil mi beyaz türkler?
bir zamanlar çok dinlerdim ama şu anda adamdan nefret eder hale geldim.. bir insan bu kadar mı sapıtır dedirten konuşmaları var. hele ki fan sitesinde 15 yaşındaki bebelerin onun sayesinde tarikat tarzı şeylere merak duyması ve ilginç yorumlarda bulunması içler acısı..