bugün

gelen iktidarlara, yapilan yolsuzluk ve talanlara bakinca gercekliginden süphe duymadigim cümle. gizliden kadrolasma, yiyicilik, rüsvet hep sag iktidarlar zamaninda hortlamistir. hizmet konusunda fena degillerdir ama onuda yapmasalar zaten ne isleri vardir iktidarda.
(bkz: hadi ordan yok öle bişi)
(bkz: kadroları mhplilere mi verseydim diyen bakan)
(bkz: kendine acındırmaya çalışmanın hafifliği)
sağcıların kurnaz, solcuların ise saf taklidi yapmasından ibaret olan durumdur.
parçalar yerine otururken ortada inceden bir danışıklı dövüş sezilmektedir.
çözüm ise çok uzakta aranmamalıdır. adres:
(bkz: nutuk)***
(bkz: lübürütüfistlerin lübürütüf olmasi)
(bkz: hiç düşünmeden genelleme yapan şuursuz genç)*
sağ zihniyetin her zaman kullanılmaya hazır piyon olduğunu düşündüğümüz zaman yine de solcuların saf değil bağımsız olduğunu kanıtlayan hede.
(bkz: özalcıların çakal demirelcilerin isbitirici olması)
pardon ama bunlar fabrikada mı üretiliyor? belli ayarları mı var? mesela solcuysan diğer solcularla aynı mı çalışıyor kafan, hiç mi farklılıkların olmuyor? kişilik dediğimiz şeyi salt siyasi görüşler mi oluşturuyor, diye sorgulamak istediğim başlık. hayır efendim tüm genellemeler yanlıştır deyip kendim de bir genelleme yaparak saçmalamayacağım. fakat keşke biraz da düşünerek yapsak bir şeyleri. yazmak bunların başında gelse mesela.
''sağcılar saf olmasa akp nasıl bu kadar oy alacaktı?'' diye düşünmeme sebep olan saptama. ama daha sonra bir aşama ileri gittim; %47 sağcı mıydı? ne olduklarının farkında mıydı? diye sordum kendime.

sağ; fransız ihtilali'nden sonra parlementoda zengin aristokratların, sol ise halkın oturduğu yerdir, oradan çıkmıştır bu sağ-sol kavramları. ancak ne gariptir ki işçi, fakir, esnaf bu memlekette sağa oy vermektedir çoklukla, bu da hepimizin laz olduğunu gösterir.

sonunda cevabı buldum; sol yürektir, hümanizmdir. sağ ise cia taktikleriyle ve hortumculuk yöntemleriyle apaçık zeka bakımından fark atmaktadır romantik ve çulsuz sol'a. ezilen halkım 60 küsur senedir müstahak mı idi bu kandırmcaya kanıp durmaya?
bu da dahil butun genellemeler yanlıstır.
güncel Önemli Başlıklar