1. 1.
  osmanlı döneminde yaşasaydık, fatihe yavuza sövülseydi, sövenlerin kelleleri giderdi. cumhuriyet döneminde yaşadığımız için kelleler gitmiyor mapusta üç beş yıl cezasını çekiyor akıllanıp hayatına kaldığı yerden devam ediyor, aradaki fark bu sayın mal.
  5 -2 ... sacma sapan isler
 2. 2.
  kızın yaptığı yanlış evet ama hapse atılmamalıydı. devlet şefkatli yüzünü göstermeli. kızı anıtkabirde zorunlu olarak çalıştırsın ya da çocuk esirgeme kurumunda. ceza olarak. ama cezaevine atmasın.
  1 -6 ... sansyoklan
 3. 3.
  Oğuzlar şu bu acıtasyon yapmışsın ancak..

  O kadın bir oğuz türk kadınını temsil etmiyor.
  Araplaşmış bir kadını temsil ediyor.

  Bu islam falan da değil ayrıca. Bir türk atasına ne hakaret eder, ne hakaret islam'da veyahut türk töresinde mevcuttur.

  Ayrıca senin türk-islam sentezi ve hırvat-sırp devşirme devletin geride kaldı. Burası yine çoğunluğu müslüman ancak üniter yapıda demokratik bir "türk" devleti.

  Bu devletin anlayışına anadolu'da karamanoğulları, orta asya'da asya hunları ve göktürk kağanlığı gibi onlarca devlet osmanlı'dan daha yakın.
  Ne yapalım hepsine tek tek koruma kanunu mu çıkaralım osmanlı'ya dek?
  3 -2 ... eylulsabahi
 4. 4.
  Mensubu olduğu din onun evden çıkmasına hatta sesini başka erkeklerin duymasına bile izin vermiyorken anıtkabir' e kadar gidip ona bu topraklarda özgürce ibadetini yapıp hatta sesini milyonlara duyurabilmesini sağlayan kişiye dua edeceğine küfür eden bir gerizekalıdır kendisi. Hadi onu da geçtim inancına göre bir ölünün arkasından kotü konuşmasısı gerektiğini bile bilmiyor.
  3 ... tierraylibertad
 5. 5.
  bir ibnenin ne gibi dertleri olabilir sorunsalı.
  1 ... timur cengiz hulagu
 6. 6.
  Cumhuriyet size göre bir rejim degil zaten. Cumhuriyet fikri hür vicdani hur irfani hur nesiller yetistirme cabasindadirr. Kula kullugu redder. Turkiye cumhuriyeti devleti ile osmanli devleti arasindaki kurucu farkini bilmeyen cahillere gore bir rejim degildir cumhuriyet.
  2 ... abaninaltindakisopa
 7. 7.
  Ülkede yaşanan onca şey varken hiçbir şeyden soğuma, zaten soğuk olduğun mevzudan soğudum de.
  Valla bravo.
  Biz de yedik amk.
  ... dalya rock yazar