1. 1.
  gençliğinde çektiği siyah beyaz filmlerinin tadına doyum olmaz
  10 ... beyazyelkenli
 2. 2.
  turist ömer filmlerinin kahramanı,tapılası insan,rahat uyu Sadri Baba
  9 ... larrylaffer
 3. 3.
  türk sinemasında her zaman kendine özgü espirileri ve doğallığı ile yeri ne şimdi ne de sonra asla doldurulamayacak olan her izlediğinde keyif veren ve güldüren aynı zamanda hüzünlendirebilen tek sinema sanatçısı...
  8 ... in flames
 4. 4.
  özellikle yüz mimikleriyle anlatabildiği birçok duygunun yakın çekimlerde daha fazla görüldüğü ve insana oyuncu bu dedirten aktör.
  8 ... lefter
 5. 5.
  filmlerinde çoğunlukla gerçek manadaki argoyu kullanmıştır ve çok ta başarılı olmuştur.küfürsüz de güldürebilmiştir.oyunculuğu komediyle sınırlı değildir.birçok filmde başrol oynamıştır.çok iyi bir oyuncudur.allah rahmet eylesindir.siyah beyaz filmleri hala izlenesidir.
  9 ... gazoz_kapagi
 6. 6.
  turist ömeri özlerim arasıra. her ne kadar oynadığı filmlerin senaryoları çok kötü olsa da hep ayrı yeri olmuştur. sevdiğinden ayrıldığındaki meyhane sahneleri hele..i nsanın keşke olsa da deyip şimdi karşısına alıp içesi gelir.. o samimi yüz ifadesi karşısında insanın bütün dertlerini paylaşası gelir.. gelir.. daha neler gelir onla ilgili.. oğlu kerem alışık ın dediği gibi tam bir istanbul efendisiydi. adamdı. bi müjganı vardı dertlenip dururdu onun için.. filmlerinde eski kirli bi ceketi vardı. ne zaman düşünsem o salaş ama 'insan' hali gelir gözümün önüne.. titrek sesi.. hıçkırıklara boğuluşu.. özledik. gerçekten çok özledik..
  4 ... kml
 7. 7.
  (bkz: şakayla karışık sadri alışık)
  6 ... roknorinto
 8. 8.
  (bkz: sadri alışık kültür merkezi)
  4 ... white pages
 9. 9.
  http://www.kimkimdir.gen.tr/kimkimdir.php?id=1291
  http://www.sinematurk.com/kisi.php?2108
  2 ... j butterfly
 10. 10.
  mükemmeL bir sanatçı.. fiLmLerinde söyLediği şarkıLar iLe bir çok kişinin gözLerini yaşartan muazzam aktör.. hep komik fiLmLeri iLe andık.. oysa ki çoğu fiLmi hüzünLüdür.. öyLe bir ağLama roLü keser ki izLeyenide duyguLandırır.. saygı duyduğum ender aktörLerden..

  (bkz: turist ömer seLamı)
  2 ... tucimania