bugün

trigonometride formül ezberleme yoludur tan- tan böllüüüü saadettin tantan gibi birşeydi
bir dönem istanbul'daki tüm pislikleri temizlemiş ex emniyet mensubu. kutlar vadisi'nde bile övgüsü vardır bu şahsın.
izmit lisesi mezunudur.*
yakından tanıma şerefine nail olduğum,dürüstlük abidesi şahsiyet...
ocak seçimlerinde beşiktaş başkanlığına aday olacak politikacı.
hamza yerlikaya nın 17 yaşında dünya şampiyonu olabileceğini gören şahsiyet. katılmasına önayak olur iyi ki de olur.
kendisini tanımam fakat çok tatlı ve mütevazi bir kız evlat yetiştirmiş kişidir öyle ki kızı yaklaşık 10 yıldır çalıştığı beko elektronik a.ş.'de stajyerlere sunduğu tanıtım konuşmasından tutun şirket içi attığı maillere kadar hiçbir yerde soyadını kullanmaz, babasının reklamını yapmaz.
hakkında bir kitap okumuştum, biri istedi kitabı.. verdim geri gelmedi.. neyse konumuza dönelim. kendileri dürüstlük timsalidir. birçok kişi adını bilir kendisini tanımaz. efendim kısaca özetlersek; eski komiser, polis müdürü, belediye başkanı, millet vekili, içişleri bakanı. çok sayıda pisliği temizlemiştir. bu pisliklerden biri de * kendinden daha kodaman olduğu için içişleri bakanlığından (sanırım) gümrük bakanlığına atanmıştır (sürülmüştür). bu yüzden bakanlıktan ve o zamanki partisinden istifa ederek kendi partisini açmıştır. (bkz: yurt partisi)...

edit: birde şey vardı. bu kitabı okumadan önceleri, kendisini yine az buçuk bilirdim. lisede miydim ne, tv de istifa haberini duyduğumda gözlerim dolmuştu. sinirden galiba.. tabii şahsına değil, istifa etmesini sağlayanlara..
tapınak şovalyeleri denen gizli bir tarikatın devletin her kademesine sızdığını,onlara karşı gelerek devlet içinde yükselmenin nerdeyse imkansız olduğunu iddia eden eski bakan.
ulusalcı cephenin moda olduğu dönemde ulusalcılar tarafından yanlarına çekmeye çalışılmış, tam meyl ederken dönmüştür. ulusalcılığın milliyetçilik olmadığını anlamıştır muhtemelen.
(bkz: aslan parçası)
yurt partisi diye bi partisi vardı eskiden,bazen televizyonda çıkar sağ elinin işaret parmağını sallaya sallaya konuşurdu.kahverengi deri kayışlı bi saati vardı.yalnız saatin kayışı çok yıpranmıştı.ulan adam koskoca parti genel başkanı saatinin kayışı koptu kopacak diye düşünürdüm.
parti kurması gerekmiyordu bence..derin devletin sayılı şeffaf adamlarından birisiydi..belki de bu yüzden harcandı..
ülkenin atatürk'ten sonra gördüğü dürüst ve efendi devlet ve siyaset adamlarından biri.
diğeri için: (bkz: recep yazicioglu)
hizbullah terör örgütünün üzerine gidilen yegane dönemin içişleri bakanı. artık domuz bağı yok mu? var da artık bilemiyoruz tabii..
kimilerince super mario'ya benzetilen, siyasi bir karakter.
Yurt Partisi'nin halen genel başkanlığını yürütmektedir. Cesur bir siyasetçidir. Eski içişleri bakanıdır.
görsel
19 aralık 2000 ölüm orucu katliamından sonra milliyet gazetesine ölüm orucunun sahte çıktığı bilgisini veren dönemin iç işleri bakanı. bu yalan bilgi sonrası milliyet gazetesi bilgiyi teyit etme gereği duymamış ve "sahte oruç kanlı iftar" gibi insanlık dışı bir manşetle çıkmıştır.
görsel
kisa süren istanbul emniyet müdürlügü döneminde kendisine artistlik yapan gazinocular krali fahrettin aslana herkesin icinde meydan dayagi atmistir.
emniyet müdürlüğü yaptığı dönemde pkkya yakın iş adamlarının hepsinin hakkından gelmiştir. büyük şehirlerdeki kirli ilişkiler ve pkkcı mafya nerdeyse bitme noktasına gelmişti, hepsinin sabah haberlerinde duyardık oraya buraya atılmış leşlerinin haberlerini. abdullah çatlı, sedat peker en önemlisi de sadettin tantan bu üçü mafyanın yok edilmesinde çok emekleri geçmiş insanlar. Sırf bu isimler nedeniyle ben de ergenekon'u yani türk derin devleti yapılanmasını destekliyorum. Amerikanın, Rusyanın, israilin, çinin bütün önemli güçlerin kendi derin devletleri vardır. devlet terör ve mafyayla ancak hukuki zeminde mücadele edebilir. hukuku zedeleyemeyeceği için bazı kirli işleri mecburen derin devlet dediğimiz gayri meşru ama ülkenin selameti için gerekli olan organlara bırakmaklıdır. işte bu noktada çok emeği geçmiştir sadettin tantan'ın. allah ondan razı olsun.
emniyet müdürlüğü yaparken,çift makinayla gezdiği söylnen daha sonra içişleri bakanı olan delikanlılık abidesi.
yil 1984 civari.tam net hatirlayamiyorum. universitede okurken kiralik araba sirketine soforluk yapiyorum. bu sayin abimiz kiralamis beni. (araba sahin). istanbuldan bodrum a gidecegiz. arkaya oturacagina, geldi yanima oturdu. bir adet kucuk cantasi var.onu arka koltuga koydu. fermuarini acti. birakti. yolda bir iki yerde durduk. ankesorlu telefondan konustu. (o zamanlar buyuk, kucuk jetonlar vardi. jetonlari ata ata konustu).manisaya geldigimizde gitti emniyet mudurlugune. ordan birkac telefon gorusmesi yapti..o iceride iken kim nasil becerdi ise sabahin korunde bana taze ekmek, peynir, zeytin, (hakiki salam simdiki gibi fabrikasyon degil, hakiki uretilmis, kurutumus sucugun buyuk boyu iste), kahvalti paketi verdiler. ilerledik. ortaklar a gelince. kendi termosundan koydu sicak suyu. lipton cayi salladi icine. megerse bu abimizi zehirlemeye kalkmislar.ve hayatta en korktugu sey zehirlenmek olmus,.sonrasinda ne oldu bilmiyorum. ama yoldaki muhabbeti, muhtesem birisi idi.hayatta ise kendisini taktir ile aniyorum.
Chp'den aday olup olamayacağı bu akşamki chp myk toplantısından sonra belli olacaktır.
güncel Önemli Başlıklar