bugün

Saadet* zinciri muhabbetlerine tanık olduğum zamanlar henüz 18 yaşındaydım. O zamanlar Mega Holding muhabbeti vardı ve olaylar şöyle gelişiyordu arkadaşlar, ilkokul arkadaşınız size bir yerlerden ulaşıyor ve sizi çok özlediğini görüşmek istediğini söylüyor siz de kabul edip buluşuyorsunuz (mekân özellikle simit sarayı) siz pantolon kazak giderken, bakıyosunuz arkadaşınız takım elbiseli falan? etrafında yine öyle 1-2 tip, pat diye önünüze laptop koyup size sunum yapıyorlar ve size kısa yoldan para kazanmanın yöntemlerini anlatıyorlar. Şartlar şu, ortaya bi para koyacaksınız (o zamanlar 2.000 tl falandı) ve siz de başkalarını düdükleyeceksiniz. Sizi, okulu bırakmaya teşvik ediyorlar, bi konuşmalar yapıyorlar aman aman.. arkadaşlarımı çektim ya yapmayın etmeyin tuzak bu falan dedim ama hiçbir arkadaşım dinlemedi ve kazıklandığıyla kaldı maalesef. Şimdi arada dalga geçiyorum, hani sizin ferrariler? simit sarayı toplantıları? ses yok. Yazık oldu bir dönemin hayalperest gençlerine.
Saadet zinciri.
Benim yeni atandigim okulda beni Saadet Zincirine davet ettiler. Kumara meraklıysanız gelin binerlira koyun hiç değilse para burada kalsınBunlara bu dolandırılmaya gelemeyeceğimi söyledim. Kendi dolandırilmam dışında arkadaşlarımı da bu dolandırmaya alet etmeyeceğimi söyledim. 2-3 ay daha sürdü bu. Tıkandı. Okuldan ödenen parayı hesapladık 112 bin lira. Okula gelen para ise 12 bin lira.
güncel Önemli Başlıklar