bugün

only sheyma.

festival havasında bir kitap.
Şu malı gündemde tutmasanız keşke.
bu kitaba para vererek okuyanlar inşallah kuru ekmeğe muhtaç olarak ölürsünüz.
Bu işin eğitimini almamış, yeteneği olmayan insanların neden yazmaması gerektiğini gözler önüne seren, " fenomen olduk kitap da mı yazmayacağız yaa?" diyerek yazılmış, kişisel gelişim kitabı olarak piyasaya sürülmüş kağıt parçası. içindeki gereksiz bilgi ve tavsiyeler bir yana, bu kağıt parçası için kesilen ağaçlara da mı acımadınız?
goethe; faust’u 60 yılda yazdı. ahmed arif şiirinde kullanacağı bir kelime için 16 yıl bekledi. günümüzde bu esere ise rağbet var.

schopenhauer haklıymış.
“ahmaklar için kitap yazanlar her zaman geniş bir dinleyici kitlesi bulurlar.”
goethe; faust’u 60 yılda yazdı. ahmed arif şiirinde kullanacağı bir kelime için 16 yıl bekledi. günümüzde bu esere ise rağbet var.

schopenhauer haklıymış.
“ahmaklar için kitap yazanlar her zaman geniş bir dinleyici kitlesi bulurlar.”
Kemal sunal ın köyün ortasına ilk helayı yaptığı sahne geliyor gözümün önüne.
Hani herkesin içeride ne var diye merak edip para ödediği sahne.
Başlıktan ve entry'lerden anlaşıldığı üzere "kağıt israfı" olan, dolaylı olarak da "ağaç düşmanlığı" da içeren kitap. Kitap derken hicap edip korktum çarpılırım diye.

Ah şeyma ah,
tolstoy'un sakalına kurban ol emi.
görsel
edebiyatımızın baş yapıtlarından biri. yazarı üstat şeyma subaşı bir daha kitap çıkarmayacağını söyleyince bir edebiyatçımızı daha kaybettiğimizi hissettirmiştir.
Herkesi mutlu edemezsin, çünkü şeyma değilsin.
Şeyma şubaşının kitabıdır.
Kitapçı da denk gelmiştim. Dur bir karıstırayım dedim,
Okumamakla hiçbir kaybınızın olmayacağı hatta çok şey kazanacağınız eşsiz bir kitap olmuş.
Her kadının satır satır okuyup, derin öğretilerinden ders çıkarması gereken kitap.