1. 1.
  buradaki küçük tırnaktan kasıt eldeki serçe olandır efenim.
  böyle bi kesim vardır. sadece onu uzatır, manikür yapar, gözü gibi bakar. kulak falan karıştırırken işlevsel oluyor sanırsam.
  8 -1 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  serçe parmak tırnağının ideolojik bir kaygı neticesinde uzatıldığı kimi çevreler tarafında savunulmaktadır.
  şöleki:ülkücü olarak tanımladığımız aşırı milliyetçi grubun simgesi olan kurt işaretinin, işaret parmağı ile serçe parmak arasındaki fizyolojik farklılıklar nedeniyle kurdun özürlü görünmesini engellemek amaçlı serçe parmak tırnağının işaret parmağı seviyesinde uzatılması prensibinden kaynaklanmaktadır. dırdır da dırdır
  6 -1 ... memcosh
 3. 3.
  80 lerde tiineyçler arasında başlamış o zamanki her moda gibi saçma ve yaratıcılıktan uzak bir modadır. kafanın sol ve sağındaki saçlar kısa, üst uzun, arka taraf tavuk götü modası ile aynı zamana denk gelir.

  ibnelik belirtilerinden sayılmasın diye "abi sigara paketi açıyorum", "götümü kaşıyorum" gibi skindirik mazeretleri de beraberinde getirmiştir.

  bu modayı benimseyen kişilerin her daim beyaz çorap giydiği, kravat ve gömleğin üzerine annesinin ördüğü sıfır yaka kazağı geçirdiği, okul çıkışında kravatı kafasına bağladığı, denizde ağzını büzüp "fripppiiieee, frippiieee" şeklinde sesler çıkardığı, sokakta arkadaşları ile giderken 1016. kez elini trafik tabelasına vurup "anam gafam" şeklinde böğürdüğü, ferdi özbeğen, ümit besen dinlediği de gözlemlenmiştir.
  12 -3 ... deep
 4. 4.
  gitar çalıyorum havası vermek maksatlı baş parmak tırnağı uzatanların, bu eylemi gerçekleştiren şahıslarla uzaktan yakından alakası yoktur. bunlar amaçsızdır, başkadır, a acayiptir. karıştırmayalım.
  bir de bu tırnağa halka küpe takarlar allah sizi inandırsın.
  (bkz: itina ile tırnak delinir)
  3 ... sally
 5. 5.
  genellikle erkeklerin uyguladığı, çok özenti duran tırnak uzatma modeli.
  ... crocus_cc
 6. 6.
  bunlar reklam kokan hareketler. *
  ... kacak kelebek
 7. 7.
  bağlama çalanlarda sık gördüğüm bir davranış.
  ... gothic evil
 8. 8.
  genel olarak bir amacı olmayan,ama bilardocuların atıs esnasında dikkati ellerine cekmek icin yaptıgı eylem.
  ... karpuzkabugu
 9. 9.
  Bu uzatma işi ile ilgili her ne sebep gösterilirse gösterilsin parmağın ergonomik yapısı ile tırnağın uzunluğunun mükemmel bir şekilde birleştirilerek hadi hayırlı tıraşlar misali, başarılı bir burun karıştırma operasyonuna girmek için yapıldığı görülen bir davranış.
  1 ... recepx
 10. 10.
  bazı ülkelerde burun kulak karıştırmak için uzatılmaktadır.
  1 ... suran