bugün

buradaki küçük tırnaktan kasıt eldeki serçe olandır efenim.
böyle bi kesim vardır. sadece onu uzatır, manikür yapar, gözü gibi bakar. kulak falan karıştırırken işlevsel oluyor sanırsam.
serçe parmak tırnağının ideolojik bir kaygı neticesinde uzatıldığı kimi çevreler tarafında savunulmaktadır.
şöleki:ülkücü olarak tanımladığımız aşırı milliyetçi grubun simgesi olan kurt işaretinin, işaret parmağı ile serçe parmak arasındaki fizyolojik farklılıklar nedeniyle kurdun özürlü görünmesini engellemek amaçlı serçe parmak tırnağının işaret parmağı seviyesinde uzatılması prensibinden kaynaklanmaktadır. dırdır da dırdır
80 lerde tiineyçler arasında başlamış o zamanki her moda gibi saçma ve yaratıcılıktan uzak bir modadır. kafanın sol ve sağındaki saçlar kısa, üst uzun, arka taraf tavuk götü modası ile aynı zamana denk gelir.

ibnelik belirtilerinden sayılmasın diye "abi sigara paketi açıyorum", "götümü kaşıyorum" gibi skindirik mazeretleri de beraberinde getirmiştir.

bu modayı benimseyen kişilerin her daim beyaz çorap giydiği, kravat ve gömleğin üzerine annesinin ördüğü sıfır yaka kazağı geçirdiği, okul çıkışında kravatı kafasına bağladığı, denizde ağzını büzüp "fripppiiieee, frippiieee" şeklinde sesler çıkardığı, sokakta arkadaşları ile giderken 1016. kez elini trafik tabelasına vurup "anam gafam" şeklinde böğürdüğü, ferdi özbeğen, ümit besen dinlediği de gözlemlenmiştir.
gitar çalıyorum havası vermek maksatlı baş parmak tırnağı uzatanların, bu eylemi gerçekleştiren şahıslarla uzaktan yakından alakası yoktur. bunlar amaçsızdır, başkadır, a acayiptir. karıştırmayalım.
bir de bu tırnağa halka küpe takarlar allah sizi inandırsın.
(bkz: itina ile tırnak delinir)
genellikle erkeklerin uyguladığı, çok özenti duran tırnak uzatma modeli.
bunlar reklam kokan hareketler. *
bağlama çalanlarda sık gördüğüm bir davranış.
genel olarak bir amacı olmayan,ama bilardocuların atıs esnasında dikkati ellerine cekmek icin yaptıgı eylem.
Bu uzatma işi ile ilgili her ne sebep gösterilirse gösterilsin parmağın ergonomik yapısı ile tırnağın uzunluğunun mükemmel bir şekilde birleştirilerek hadi hayırlı tıraşlar misali, başarılı bir burun karıştırma operasyonuna girmek için yapıldığı görülen bir davranış.
bazı ülkelerde burun kulak karıştırmak için uzatılmaktadır.
her türlü paket açmaya yarıyor,
bizzat şahit oldum.
diğer parmaklarla eşit seviyeye getirmeye çalışmak.
bayan kuaföründe çalışan, ensesindeki saçları farklı bir renge boyayıp, favori bölgesini uzatıp jöleyle yanaklara yapıştıran, perçemlerini perma yapıp alın üzerine düşüren kayıp gençlik var ya, hani hafiften kırıklaşmaya başlayan, işte onların olmazsa olmazıdır. saçınıza fön çekmek üzere koltuğa oturmuş, savunmasız beklerken, o olabildiğne uzatılmış serçe parmağın tırnağının kafa derinize sürtmesi ile irkilmeyen bayan var mı aramızda? neymiş, saçı ayırmak kolay oluyormuş.

tiksinirsin, bişey diyemezsin gencin kendine güveni kaybolmasın hayata küsüp başka saçmalıklara gark olmasın diye. göz o tırnağa takılır, lan acaba götünümü kaşıyo o tırnakla, kulağını mı karıştırıyo, sararmış da, nerelere soktu ki? fön makinesinin altında uçuşan saçlar, her seferinde kafaya batan o tırnak, bildiğin post modern kabus işte.
ne kadar reklam kokup, gereksizlik olsada lise çağımda zırt pırt yaptığım eylemdir. neden yaptığımı bilmezdim. fakat yapmaya devam ederdim. meğersem reklam kokutuyormuşum. vay anasını...
zaten çoğu kaba ve çirkin olan erkek elinin, birde orantısız tırnak boyuyla daha da çirkinleştirilmesi.
Kimi insanların cep telefonunun hafıza kartı kapakçığını açmak için kullandığı başarılı yöntemdir.
bazı makine teknisyenlerinin yaptığı bir şeydir.
boyayı kazımak için kullanırlar o tırnağı.
yemekten sonra diş karıştırmak içindir.
iğrençlikte sınır tanımamak.
not: gerçekten güzel oluyor lan! özellikle kürdan bulunamadığı zamanlarda bunu denemeyen yoktur heralde.
burun ya da kulak karıştırmak için kullanılan en eski yöntemdir.
kürdan taşımaktan ve aramaktan yorulan bünyelerin doğal kürdanlarıdır.
çok itici duran bir durum. bu tarz insanları pantolonlarından da tanıyabilirsiniz.
yeni arayışlar içinde olanların ya da gitar vb. aletlerle vakit geçirenlerin yaptığı şey ..
hala görüyorum böyle tipleri. bir bunlar bir de sadece enseyi uzatanlar. arkadaşım neden yapıyorsunuz bunu? biriniz açıklayın. hayır güzel falan da durmuyor. aksine oldukça kötü bir görüntü. şu hayatta en çok merak ettiğim üç şey şunlardır:
1. neden sadece serçe parmağın tırnağını uzatıyorsunuz?
2. neden sadece enseyi uzatıyorsunuz?
3. amacınız nedir kuzum sizin?
serce parmağın boy kompleksi olduğunu düşünerek, boyunu diğer parmaklarının boyuna eşitlemeye çalışmaktır muhtemelen.
(bkz: sadece serçe parmağa oje sürmek)
güncel Önemli Başlıklar